Premier League: Old Trafford zdobyte przez „Koguty”

Do sporej niespodzianki doszło na Old Trafford. W spotkaniu wieńczącym 20 serię angielskiej Premier League, Manchester United przegrał z Tottenhamem Londyn 1:2.

Początek pierwszej połowy zdecydowanie należał do gospodarzy, którym brakowało jednak skutecznego wykończenia akcji. Problemów z trafieniem do siatki nie miały natomiast Koguty. W 34 minucie Emanuel Adebayor wykorzystał świetne dośrodkowanie Christiana Eriksena i strzałem głową pokonał golkipera United, Davida de Geę. Jeszcze przed zmianą stron mogło być 2:0, ale w stuprocentowej sytuacji fatalnie spudłował Roberto Soldado.

Po przerwie obraz gry nie uległ zmianie. Podopiecznym Davida Moyesa nadal brakowało klarownych sytuacji bramkowych. Z kolei gracze z północnego Londynu kontrolowali wydarzenia na boisku, czyhając na dogodną okazję do kontrataku. I tak w 66 minucie kolejny cios zadali gracze Tima Sherwooda. Po dwójkowej akcji Soldado i Arona Lennona piłkę głową do siatki skierował Christian Eriksen.

Odpowiedź gospodarzy była natychmiastowa. W sytuacji „sam na sam” z Hugo Llorisem znalazł się Danny Welbeck i ładną podcinką pokonał bramkarza Tottenhamu.

Do końca spotkania pomimo licznych ataków ze strony gospodarzy, wynik nie uległ zmianie i trzy punkty trafiły na konto gości.

Aktualni mistrzowie Anglii zajmują 7 miejsce w lidze ( 34 punkty ) ze stratą 11-stu oczek do prowadzącego Arsenalu. W następnej kolejce zagrają u siebie ze Swansea City (11 stycznia). Tymczasem Koguty po dzisiejszej wygranej wskoczyły na 6-stą pozycję w ligowej tabeli (37 pkt ). W 21 kolejce piłkarze Sherwooda zmierzą się przed własną publicznością z Crystal Palace.

Manchester United – Tottenham 1:2
D.Welbeck 67 – E.Adebayor 34, C.Eriksen 66.

Manchester United: D.de Gea – C.Smalling (S. Kagawa 61’), N.Vidić, J.Evans, P.Evra – A.Valencia, T.Cleverley (A.Young 84’), M.Carrick (J.Hernandez 61’), A.Januzaj – D.Welbeck, W.Rooney

Tottenham: H.Lloris – K.Walker, V.Chiriches, M.Dawson, D.Rose – A.Lennon, E. Capoue (N.Bentaleb 64’), M.Dembele, C.Eriksen – E.Adebayor (N.Chadli 70’), R.Soldado (H.Kane 75’)