Premier League. Mocny początek Manchesteru City

Od mocnego uderzenia rozpoczęli nowy sezon piłkarze Manchesteru City. Podopieczni Manuela Pellegriniego bez większych problemów pokonali na wyjeździe West Bromwich Albion 3:0, po dwóch golach Yaya Toure i jednym Vincenta Kompany’ego. Dzięki tej wygranej „The Citizens” zostali nowym liderem Premier League.

Manchester City vs West Bromwich AlbionPrzed meczem oczy wielu kibiców skierowane były przede wszystkim na Raheema Sterlinga, sprowadzonego w bieżącym okienku transferowym z Liverpoolu do Manchesteru za, bagatela, blisko 70 milionów euro. To jednak nie reprezentant Anglii był pierwszoplanową postacią dzisiejszego wieczoru na The Hawthorns, a Yaya Toure, który w zasadzie już w pierwszej połowie rozstrzygnął losy spotkania, dwukrotnie pokonując Boaza Myhilla. Najpierw umieścił piłkę w siatce rywali w 9. minucie, po soczystym uderzeniu tuż zza pola karnego, kwadrans później natomiast popisał się świetną „klepką” z Wilfriedem Bony’m i potężnym strzałem z dwudziestu metrów nie dał większych szans bramkarzowi gospodarzy na skuteczną interwencję.

West Bromwich Albion vs Manchester CityW drugiej połowie uspokojeni dwubramkowym prowadzeniem podopieczni Manuela Pellegriniego spuścili nieco z tonu, co pozwoliło nieznacznie rozwinąć skrzydła The Baggies. Szczególnie aktywni byli Rickie Lambert oraz Saido Berahino, ale żaden z nich nie potrafił znaleźć sposobu na Joe Harta. Piłkarze Tony’ego Pulisa jakiekolwiek nadzieje na korzystny rezultat definitywnie stracili w 59. minucie. Wówczas centrę Davida Silvy z rzutu rożnego wykorzystał Vincent Kompany, który precyzyjnym uderzeniem głową ustalił wynik meczu na 3:0 dla City.

Dzięki kompletowi punktów drużyna z niebieskiej części Manchesteru zasiadła na fotelu lidera Premier League. Teraz przed wicemistrzami Anglii szlagierowe starcie z obrońcą tytułu – Chelsea Londyn.