Premier League. Lisy powróciły na szczyt; derby dla Chelsea; kolejna wpadka United

Piłkarze Leicester City pokonali Stoke City 3:0 i powrócili na pozycję lidera Premier League. Punkty zgubiły ekipy z Manchesteru City zremisowało z West Hamem United 2:2, zaś United przegrało z Southampton 0:1. W najciekawszym meczu 23. kolejki Arsenal uległ w derbach Londynu mistrzowi Anglii Chelsea 0:1. Niesamowite spotkanie rozegrano na Carrow Road, gdzie miejscowe Norwich nie sprostało Liverpoolowi, przegrywając 4:5.

Leicester City – Stoke City 3:0 (1:0)
Danny Drinkwater 42’ Jamie Vardy 66’ Leonardo Ulloa 87’

Leicester City vs Stoke CityLeicester City bez problemów poradziło sobie ze Stoke, wygrywając aż 3:0. W końcówce pierwszej połowy gola do szatni zdobył Danny Drinkwater, który skutecznie przymierzył z woleja. Po przerwie Drinkwater asystował przy bramce Jamiego Vardy’ego. Snajper Lisów z łatwością minął golkipera gości i zaliczył swoje szesnaste trafienie w obecnym sezonie. Wynik spotkania w końcówce ustalił Leonardo Ulloa i Leicester ponownie zasiadło w fotelu lidera.

West Ham United – Manchester City 2:2 (1:1)
Enner Valencia 1’ 56’ – Sergio Aguero 9’(k.) 81’

West Ham United v Manchester CityMarzący o mistrzostwie Manchester City stracił gola już w 1. minucie meczu z West Hamem United. Z woleja potężnie huknął Enner Valencia i Obywatele musieli odrabiać straty. Zaledwie kilka minut później Carl Jenkinson sfaulował w polu karnym Sergio Aguero, a sędzia podyktował rzut karny. Jedenastkę pewnie wykorzystał sam poszkodowany. Po przerwie do siatki ponownie trafił Valencia, a punkt gościom uratował nie kto inny, tylko Aguero. Dzięki remisowi podopieczni Manuela Pellegriniego awansowali na drugą pozycję w tabeli.

Manchester United – Southampton FC 0:1 (0:0)
Charlie Austin 87’

Manchester United v EvertonNa Old Trafford długo utrzymywał się bezbramkowy remis. Dopiero w 87. minucie po dośrodkowaniu z rzutu rożnego celną główką Davida de Geę pokonał Charlie Austin. Nowy nabytek Świętych w debiucie zapewnił komplet punktów swojej drużynie.

Norwich City – Liverpool FC 4:5 (2:1)
Dieumerci Mbokani 29’ Steven Naismith 41’ Wes Hoolahan 54’ Sebastien Bassong 90+3’ – Roberto Firmino 18’ 63’ Jordan Henderson 55’ James Milner 75’ Adam Lallana 90+5’

Podopieczni Juergena Kloppa w 54. minucie przegrywali z Norwich City 1:3. The Reds szybko złapali kontakt z rywalami i zmotywowani ruszyli do ataku. Doprowadzili do stanu 4:3, jednak w doliczonym czasie stracili gola i wydawać by się mogło, że także punkty. Szybko zawiązana akcja, wykończona skutecznie przez Adama Lallanę dała ostatecznie trzy punkty Liverpoolowi, który do piątego Manchesteru United traci już zaledwie trzy oczka.

Sunderland AFC – Bournemouth AFC 1:1 (1:1)
Patrick van Anholt 45+1’ – Benik Afobe 13’

Jeden punkt z Sunderlandu wywieźli piłkarze Bournemouth. Całe spotkanie w barwach „The Cherries” rozegrał Artur Boruc, który musiał wyciągać piłkę z siatki w doliczonym czasie gry pierwszej części spotkania.

Arsenal Londyn – Chelsea Londyn 0:1 (0:1)
Diego Costa 23’

Arsenal v ChelseaChelsea zawitała na The Emirates, na którym Arsenal w obecnym sezonie przegrał zaledwie raz – na inaugurację sezonu z West Hamem United (0:2). Biorąc pod uwagę obecną formę The Blues perspektywa zwycięstwa była jak marzenie. Wszystko ułatwiła jednak czerwona kartka dla Pera Mertersackera w 18. minucie. Niemiec sfaulował wybiegającego na czystą pozycję Diego Costę, za co otrzymał adekwatną karę.

Goście szybko wykorzystali przewagę i już pięć minut później objęli prowadzenie. Z prawego skrzydła dośrodkował Branislav Ivanović, a Petra Cecha z najbliższej odległości pokonał Costa. Mimo braku jednego zawodnika w końcówce Arsenal był bliski zdobycia wyrównującej bramki. Kanonierom zabrakło jednak zimnej krwi. Podopieczni Arsene’a Wengera spadła na 3. pozycję. Chelsea awansowała na 14. lokatę.

Everton FC – Swansea City 1:2 (1:2)
Jack Cork 26’(sam.) – Gylfi Sigurdsson 17’(k.) Andre Ayew 34’

Na murawę tradycyjnie już od pierwszej minuty wybiegł Łukasz Fabiański. Reprezentant Polski mógł cieszyć się wraz z kolegami już w 17. minucie. Tim Howard zwlekał z wybiciem piłki z własnej szesnaski i trafił w nogę Andre Ayewa. Arbiter meczu podyktował jedenastkę, którą na bramkę zamienił Gylfi Sigurdsson. Do remisu doprowadził… obrońca Swansea. Po centrze z rzutu rożnego na długi słupek przymierzył Gareth Barry, futbolówka odbiła się jeszcze od Jacka Corka i Fabian musiał wyciągać ją z siatki.

The Toffies nie prezentowali się dzisiaj zbyt dobrze, za co zapłacili w 34. minucie. Tym razem do siatki trafił Ayew, który wykorzystał dokładne dogranie Neila Taylora. Po przerwie Łabędzie skupiły się na obronie rezultatu, co wyszło im bardzo dobrze, dzięki czemu mogły cieszyć się ze zwycięstwa i kompletu oczek. Piłkarze Swansea awansowali na 15. miejsce, natomiast Everton plasuje się na 12. pozycji.