Premier League. Leicester wraca na pozycję lidera, Chelsea coraz bliżej strefy spadkowej!

Piłkarze Leicester City, dzięki wygranej przed własną publicznością z Chelsea Londyn 2:1, odzyskali fotel lidera angielskiej Premier League. Komplet punktów „Lisom” po raz kolejny zapewniły trafienia Jamiego Vardy’ego oraz Riyiada Mahreza.

Kibice, zasiadający na King Power Stadium, od początku oglądali wyrównane widowisko. Jednym z kluczowym momentów spotkania była sytuacja z 30. minuty, kiedy to plac gry z powodu kontuzji musiał opuścić Eden Hazard.

Leicester City vs ChelseaOd tego momentu podopieczni Claudio Ranieriego przejęli inicjatywę na boisku, czego efektem był gol zdobyty raptem cztery minuty później. Wówczas na listę strzelców – już po raz piętnasty w bieżącym sezonie – wpisał się Jamie Vardy, który wykorzystał dośrodkowanie z prawej flanki i wbiegając między Johna Terry’ego oraz Kurta Zoumę pewnym uderzeniem z ośmiu metrów umieścił futbolówkę w siatce rywali.

Leicester - Chelsea (4)Tuż po przerwie Lisy powiększyły swoje prowadzenie do dwóch trafień – tym razem sposób na Thibauta Courtoisa znalazł Riyiad Mahrez. Algierczyk najpierw świetnym zwodem oszukał Cesara Azpilicuetę, a następnie przymierzył nie do obrony w kierunku dalszego słupka. Zaskoczeni takim obrotem sprawy mistrzowie Anglii przystąpili do zmasowanej ofensywy, jednak nie mogli pokonać znakomicie spisującego się w bramce Kaspera Schmeichela. Dobrych okazji nie wykorzystali przede wszystkim Diego Costa oraz Branislav Ivanović.

The Blues stać było tylko na honorowego gola w 77. minucie. Jego autorem został Loic Remy, który sfinalizował strzałem głową idealną centrę Pedro Rodrigueza z lewego skrzydła.

Dzięki wygranej Leicester odzyskało fotel lidera Premier League, wypracowując sobie jednocześnie dwupunktową przewagę nad drugim Arsenalem Londyn. Na zupełnie przeciwnym biegunie znajduje się natomiast Chelsea. Drużyna Jose Mourinho, ponosząc już dziewiątą (!) porażkę w obecnym sezonie, spadła na 16. miejsce, a ich przewaga nad strefą spadkową zmalała do jednego oczka.