Premier League. Leicester ponownie liderem; wpadki City i United

Piłkarze Leicester City, dzięki okazałemu zwycięstwu na wyjeździe ze Swansea City 3:0, ponownie wspięli się na szczyt tabeli Premier League. Potknięcia zanotowały ekipy z Manchesteru. Obywatele ulegli Stoke City 0:2, a Czerwone Diabły zremisowały z West Hamem United 0:0. Skorzystał na tym Arsenal, który wygrywając na własnym terenie z Sunderlandem 3:1 został nowym wiceliderem rozgrywek.

Dotychczasowy lider – Manchester City – wybrał się na mecz ze Stoke w roli absolutnego faworyta. Kibice The Citizens szybko musieli przełknąć gorzką pigułkę, gdyż już w 7. minucie Joe Harta pokonał Marko Arnautović, który z pięciu metrów potężnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Kilka minut później było już 2:0, a kolejne trafienie zaliczył austriacki pomocnik. Prostopadłe podanie między defensorów rywala posłał Xherdan Shaqiri, a Arnautović bez problemów pokonał wychodzącego z bramki Harta. Niesamowicie aktywny skrzydłowy The Potters miał szansę na hatt-ricka, jednak w 43. minucie w dogodnej sytuacji przymierzył w słupek. Garncarze do końca kontrolowali spotkanie, a naszpikowany gwiazdami Manchester miał niemały problem ze stwarzaniem okazji podbramkowych i musiał pogodzić się z porażką z niżej notowanym rywalem.

Manchester United vs West Ham UnitedManchester United vs West Ham United

Rywal zza miedzy City – Manchester United – również nie zachwycił. Podopieczni Louisa van Gaala zaledwie zremisowali z West Hamem United 0:0. Młoty już na początku spotkania mogły objąć prowadzenie, ale sytuacji sam na sam z Davidem De Geą zimnej krwi zabrakło Victorowi Mosesowi. Swojej szansy nie wykorzystał także Mauro Zarate, po którego zagraniu piłka trafiła w słupek. Kolejną znakomitą okazję Argentyńczyk zmarnował już po przerwie, kiedy to po zgraniu przez Andy’ego Carrolla spudłował z zaledwie kilku metrów. W odpowiedzi futbolówkę tuż obok słupka posłał Anthony Martial i spotkanie zakończyło się bezbramkowym remisem.

Potknięcia ekip z Manchesteru wykorzystały Leicester oraz Arsenal. Pierwsi po kapitalnym występie i hat-tricku Riyiada Mahreza pewnie pokonali Swansea City 3:0 i zajęli pozycję lidera w wyścigu po mistrzostwo Anglii. Bramki Łabędzi w tym meczu strzegł Łukasz Fabiański. Kanonierzy natomiast odprawili z kwitkiem Sunderland 3:1 i awansowali na 2. miejsce w tabeli.

Chelsea v AFC BournemouthArsenal v Sunderland

Kolejny kompromitujący występ zaliczyli piłkarze Chelsea, którzy tym razem ulegli przed własna publicznością Bournemouth 0:1. The Cherries wywalczyli trzy punkty po bramce Glenna Murray’a w 83. minucie. W drużynie gości całe spotkanie rozegrał Artur Boruc, popisując się kilkoma udanymi interwencjami. Dla zawodników Jose Mourinho była to już ósma ligowa porażka w obecnym sezonie, a ich przewaga nad strefą spadkową zmalała do zaledwie trzech oczek.