Premier League. Leicester nie zwalnia tempa; potknięcie Tottenhamu

Drużyna Leicester City pokonała na własnym stadionie Southampton 1:0 i kontynuuje marsz po triumf w rozgrywkach Premier League. Pozycję Lisów polepszył Tottenham Hotspur, który stracił punkty w starciu z Liverpoolem (1:1). Okazałe zwycięstwa odniosły ekipy Arsenalu Londyn, Manchesteru City oraz Chelsea Londyn (wygrane po 4:0). Trzy punkty w meczu z Evertonem wywalczył Manchester United (1:0).

Leicester nie rozegrał tym razem wyśmienitego meczu, a kluczowa okazała się skuteczność pod bramką. Pierwsi dogodną Leicester City vs Southampton okazję stworzyli sobie goście. W sytuacji sam na sam z Kasperem Schmeichelem znalazł się Sadio Mane. Senegalczyk minął golkipera Lisów, ale nie zdołał umieścić piłki w siatce, bo w ostatniej chwili zablokował go Danny Simpson. Chwilę później Schmeichel uratował swój zespół po groźnym uderzeniu Jose Fonte. Prowadzenie objęli jednak gospodarze. Autorem trafienia był Wes Morgan, który po dośrodkowaniu Christiana Fuchsa z lewej flanki strzałem głową pokonał Frasera Forstera. Lisy nie straciły skromnej zaliczki, a dzięki zwycięstwu powiększyły swoją przewagę nad drugim w tabeli Tottenhamem do siedmiu oczek.

***

W hitowym starciu 32. kolejki Liverpool podejmował Tottenham. Najlepszą okazję w pierwszej części spotkania zmarnował Daniel Sturridge, który w sytuacji sam na sam z Hugo Llorisem strzelił prosto w bramkarza. Francuz miał sporo pracy. Llorisa próbował zaskoczyć także Adam Lallana, a nawet jego kolega z drużyny Heung-Min Son. Koreańczyk był bliski pokonania francuskiego golkipera podczas jednej z interwencji we własnej szesnastce.

Liverpool vs Tottenham HotspurKilka minut po zmianie stron wynik otworzył Philippe Coutinho. Pomocnik The Reds pewnym, mierzonym uderzeniem pokonał Llorisa. Na odpowiedź Kogutów kibice czekali zaledwie do 63. minuty, kiedy to strzałem tuż przy słupku do siatki trafił Harry Kane. Po drugim golu walka była wyrównana i żadna z drużyn nie potrafiła przechylić szali zwycięstwa na własną korzyść.

Podopieczni Mauricio Pochettino niezmiennie plasują się na 2. pozycji i tracą do liderującego Leicester siedem punktów. Liverpool zajmuje 9. miejsce.

***

Arsenal v WatfordWysokie zwycięstwa odniosły walczące o podium ekipy Arsenalu Londyn i Manchesteru City. Piłkarze Arsene’a Wengera rozgromili Watford 4:0. Gole dla Kanonierów strzelali Alexis Sanchez, Alex Iwobi, Hector Bellerin i Theo Walcott. Kanonierzy zajmują 3. lokatę w ligowej tabeli ze stratą czterech oczek do drugiego Tottenhamu.

Obywatele, w takim samym stosunku bramkowym, pokonali Bournemouth Artura Boruca. Polski golkieper do 19. minuty wyciągał piłkę z siatki już trzy razy. Najpierw pokonał go Fernando, a następnie Kevin De Bruyne i Sergio Aguero. Wynik w doliczonym czasie gry ustalił Aleksandar Kolarov.

***

Aston Villa vs ChelseaWysokie zwycięstwo odnieśli także piłkarze Chelsea, którzy pokonali na wyjeździe ostatnią w tabeli Aston Villę 4:0. Mimo, że Guus Hiddink wystawił do boju nieco bardziej rezerwowy skład, The Blues nie mieli problemów ze zdobyciem kompletu punktów. Strzelanie rozpoczął Ruben Loftus-Cheek, a jeszcze przed przerwą kolejne trafienie dołożył Alexandre Pato, dla którego był to oficjalny debiut w barwach aktualnych jeszcze mistrzów Anglii. Po zmianie stron dwa gole dorzucił Pedro Rodriguez i spotkanie zakończyło się wysokim zwycięstwem gości.

Na 5. miejsce awansował Manchester United, który wykorzystał potknięcie West Hamu United (2:2 z Crystal Palace), a sam wygrał z Evertonem 1:0. Zwycięstwo Czerwonym Diabłom w 54. minucie zapewnił Anthony Martial.