Premier League. Grad bramek na White Hart Lane, Tottenham znokautował Chelsea

Świadkami wspaniałego widowiska byli kibice zgromadzeni na White Hart Lane, gdzie miejscowy Tottenham Hotspur pokonał Chelsea Londyn aż 5:3 (3:1) w meczu 20. kolejki Premier League. Podopiecznych Mauricio Pochettino do zwycięstwa poprowadził Harry Kane, który oprócz dwóch goli zaliczył również asystę oraz wypracował rzut karny.

Obie ekipy przystępowały do dzisiejszego starcia w dość dobrych nastrojach. Jeden z głównych pretendentów do zdobycia mistrzostwa Anglii – Chelsea Londyn od początku bieżącego sezonu nadaje ton rozgrywkom Premier League i na półmetku zmagań jest liderem tabeli, notując w międzyczasie zaledwie jedną przegraną. Koguty zaś w poprzedniej kolejce podzieliły się punktami z faworyzowanym Manchesterem United (1:1), dzięki czemu przedłużyły swoją serię do pięciu meczów bez porażki.

Tottenham Hotspur vs Chelsea FCPierwszy kwadrans spotkania przebiegał pod zdecydowane dyktando podopiecznych Mauricio Pochettino, którzy narzucili wysokie tempo gry i zepchnęli rywali do głębokiej defensywy. Dwukrotnie w tym czasie szczęścia pod bramką gości szukał Nacer Chadli, ale w obu przypadkach ze strzałami Belga bezbłędnie radził sobie Thibaut Courtois. Po początkowym naporze miejscowych, do głosu zaczęła dochodzić Chelsea, czego efektem był gol autorstwa Diego Costy w 18. minucie. Wówczas snajper The Blues dopadł do piłki uderzonej przez Oscara i z bliskiej odległości skierował ją do siatki. Odpowiedź Tottenhamu była niemal natychmiastowa. Już jedenaście minut później do wyrównania doprowadził Harry Kane, który precyzyjnym, płaskim strzałem z dwudziestu pięciu metrów zmusił do kapitulacji Thibauta Courtoisa. Od tego momentu znów inicjatywę przejęli gospodarze i tuż przed zejściem do szatni zadali rywalom jeszcze dwa zabójcze ciosy. Najpierw w 44. minucie na prowadzenie Koguty wyprowadził Danny Rose, dobijając strzał Nacera Chadliego, a następnie na listę strzelców wpisał się także Andros Townsend, pewnie egzekwując rzut karny podyktowany za faul Garry’ego Cahilla na Harry Kane’a.

Tottenham Hotspur vs Chelsea FCPo zmianie stron obraz gry nie uległ zmianie. Piłkarze Mauricio Pochettino wciąż dyktowali warunku na boisku, co szybko zaowocowało czwartą bramką. W 53. minucie ponownie sposób na golkipera The Blues znalazł Harry Kane, który pewnym uderzeniem z kilku metrów w kierunku dalszego słupka, po raz kolejny znalazł drogę do siatki. Nie był to jednak koniec emocji w tym spotkaniu. Niespełna dziesięć minut później nadzieję gościom przywrócił Eden Hazard. 23-letni Belg wykorzystał idealne zagranie od Cesca Fabregasa i w sytuacji sam na sam bez większych problemów pokonał Hugo Llorisa. Jeśli zawodnicy Jose Mourinho mieli jeszcze jakiekolwiek nadzieję na uzyskanie choćby remisu, to skutecznie zostały one rozwiązane w 78. minucie, gdy Koguty piątym golem rozstrzygnęły losy meczu. Wtedy to Nacer Chadli zdecydował się na mocny strzał z dwunastu metrów, a futbolówka po drodze odbiła się jeszcze od Johna Terry’ego i zupełnie zaskoczyła bezradnie interweniującego Thibauta Courtoisa. Mimo trzy bramkowej straty goście nadal walczyli. W rezultacie liderzy Premier League zdołali jeszcze zmniejszyć rozmiary porażki za sprawą trafienia Johna Terry’ego, który zamknął dośrodkowanie od Edena Hazarda  i ostatecznie ustalił wynik spotkania na 5:3. Tym samym Chelsea poniosła dopiero drugą ligową porażkę w trwającym sezonie.