Premier League. Fellaini zapewnił wygraną Czerwonym Diabłom

Manchester United, po przeciętnej grze, pokonał  na wyjeździe Crystal Palace 2:1 w meczu 36. kolejki angielskiej Premier League. Bohaterem Czerwonych Diabłów został Marouane Fellaini, który w 78. minucie spotkania zapewnił swojej drużynie komplet punktów.

Przed dzisiejszą konfrontacją jednego można było być pewien. Jedna z drużyn przerwie passę trzech porażek z rzędu.

Początek spotkania na Selhurst Park był dość wyrównany. Piłkarze nie forsowali tempa, a gra toczyła się głównie w środkowej strefie boiska. Dopiero po kwadransie Czerwone Diabły przejęły inicjatywę i to spowodowało, że defensywa Orłów musiała cofnąć się aż pod własne pole karne. W 18. minucie Scott Dann zagrał piłkę ręką we własnym polu karnym, co nie umknęło uwadze sędziemu, który wskazał na wapno. Jedenastkę pewnym strzałem na gola zamienił Juan Mata.

Po objęciu prowadzenia United dążyli do powiększenia rezultatu, lecz Marouane Fellaini i ponownie Juan Mata uderzali za wysoko. Gospodarze nie potrafili poważnie zagrozić bramce strzeżonej przez Davida de Geę i pierwsza część spotkania zakończyła się jednobramkowym prowadzeniem graczy Louisa van Gaala.

Po zmianie stron Crystal wyszło w bojowych nastrojach i od pierwszego podania zepchnęło rywali do defensywy. Efektem tego była próba Glenna Murray’a, lecz snajper gospodarzy minimalnie się pomylił. W 57. minucie fantastyczną bramkę z rzutu wolnego zdobył Jason Puncheon, który strzałem z dwudziestu metrów zmusił do kapitulacji de Geę. Po doprowadzeniu do remisu Orły nie spuściły  tonu i nadal przeważały. Chwilę później James McArthur mógł dać niespodziewane prowadzenie miejscowym, jednak chybił z kilku metrów.

To zemściło sie w 78. minucie, kiedy przyjezdni ponownie wyszli na prowadzenie. Wówczas Ashley Young zacentrował w pole karne gospodarzy, gdzie Julian Speroni przepuścił futbolówkę, a ta wylądowała na głowie Marouane Fellainiego. Belg tylko dopełnił formalności, strzelając swojego szóstego gola w bieżącym sezonie ligowym. W końcówce wyrównać starał się Glenn Murray, lecz kapitalną interwencją popisał się David de Gea, który uratował swojej drużynie trzy punkty.

Manchester United plasuje się na czwartym miejscu i ma siedem oczek przewagi nad goniącym go Liverpoolem. Crystal Palace jest obecnie na dwunastej pozycji.