Premier League: Everton na deskach w derbach Liverpoolu!

W derbach Liverpoolu The Reds pokonali przed własną publicznością Everton 4:0. Bramki dla podopiecznych Brendana Rodgersa zdobyli Steven Gerrard, Luis Suarez i Daniel Sturridge. Angielski snajper mógł ustrzelić hat – tricka, jednak w 54. minucie przestrzelił rzut karny.

Choć faworytem spotkania był Liverpool, piłkarze Evertonu przyzwyczaili swoich kibiców do niespodzianek. The Toffees zdobywali punkty w szlagierowych meczach przeciwko Manchesterowi United, czy Arsenalowi Londyn. Tym razem na boisku rządzili gospodarze z Anfield Road.

W 18. minucie sytuację sam na sam z bramkarzem zmarnował Raheem Sterling. Zawodnicy Liverpoolu nie rozpamiętywali długo straconej szansy. 3 minuty później po dośrodkowaniu z rzutu rożnego Luisa Suareza piłkę do siatki wpakował Steven Gerrad. W 23. minucie kontuzji nabawił się napastnik gości, Romelu Lukaku. W jego miejsce na boisku zameldował się Steven Naismith. Chwilę później bliscy wyrównani byli podopieczni Roberto Martineza. Strzał Phila Jagielki sparował jednak do boku Simon Mignolet. Kolejne minuty meczu okazały się zabójcze dla Evertonu. Najpierw po podaniu Philippe’a Coutinho pojedynek oko w oko z Timem Howardem wygrał Daniel Sturridge. Po chwili ten sam piłkarz wykorzystał podanie z głębi pola Kolo Toure i podwyższył prowadzenie gospodarzy na 3:0.

50. minuta to popis gry Luisa Suareza. Urugwajczyk uciekł obrońcom i pewnym uderzeniem po ziemi pokonał bramkarza gości. Chwilę później w polu karnym Tim Howard sfaulował Sterlinga. Sędzia podyktował jedenastkę, której egzekutorem miał być Daniel Sturridge. Anglik nie wykorzystał szansy na hat – tricka i uderzył ponad poprzeczką. Więcej goli w spotkaniu już nie padło. Gospodarze pewnie zwyciężyli 4:0 i umocnili się na czwartym miejscu w tabeli Premier League.

FC Liverpool – Everton 4:0 (3:0)
S. Gerrard 21’ D. Sturridge 33’ 35’ L. Suarez 50’

Liverpool: S. Mignolet – J. Flanagan (73’ M. Kelly), K. Toure, M. Skrtel, A. Cissokho – R. Sterling, S. Gerrard, J. Henderson, P. Coutinho (79’ L. Alberto) – L. Suarez, D. Sturridge (71’ V. Moses)

Everton: T. Howard – J. Stones, A. Alcaraz, P. Jagielka, L. Baines – J. McCarthy, G. Barry, K. Mirallas, R. Barkley (76’ A. McGeady), S. Pienaar (46’ L. Osman) – R. Lukaku (25’ S. Naismith)