Premier League. Derby północnego Londynu na remis; Lisy zwycięskie w Watford

W meczu inaugurującym zmagania 29. kolejki Premier League piłkarze Tottenhamu Hotspur podzielili się punktami z Arsenalem Londyn (2:2). Lider  rozgrywek Leicester City pokonał na wyjeździe Watford (1:0). Wygraną Manchesteru City zakończyło się spotkanie z Aston Villą (4:0). Łukasz Fabiański i Artur Boruc rozegrali pełne 90 minut i przyczynili się do zwycięstw swoich drużyn.

Tottenham na White Hart Lane podejmował Arsenal. Spotkanie zakończyło się remisem 2:2. Strzelaninę rozpoczął Aaron Ramsey, który piętą skierował piłkę do bramki Hugo Llorisa. Po zmianie stron podopieczni Arsene’a Wengera mieli Tottenham Hotspur vs Arsenal FCogromnego pecha. W 55. minucie czerwoną kartkę obejrzał Francis Coquelin, po czym The Gunners w ciągu trzech minut stracili dwa gole. Najpierw Toby Alderweireld z najbliższej odległości wpakował futbolówkę do siatki rywali, a chwilę później Harry Kane z linii pola karnego fenomenalnym uderzeniem dał swojej drużynie prowadzenie. Nie był to jednak koniec emocji w Londynie, albowiem Kanonierzy nie zamierzali wracać do domu bez punktów. Ich ciężka praca w ofensywie została nagrodzona na kwadrans przed zakończeniem meczu. Wówczas Alexis Sanchez zapewnił swojej drużynie remis.

W Watford naprzeciw siebie stanęli Odion Ighalo (14 trafień) i Jamie Vardy (19 goli). Żaden z nich nie powiększył jednak swojego dorobku bramkowego. Snajpera Lisów wyręczył Riyad Mahrez. Algierczyk wykorzystał nieporozumienie defensywy The Hornets i pewnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce gospodarzy, dając swojej ekipie niezwykle cenny komplet punktów.

Manchester City vs Aston VillaManchester City na własnym boisku zmierzył się z będącą na ostatniej pozycji w lidze Aston Villą. Obywatele bez najmniejszych problemów pokonali The Villans 4:0. Dwa gole na swoje konto zapisał Sergio Aguero. Oprócz Argentyńczyka, do bramki strzeżonej przez Brada Guzana, trafili jeszcze Yaya Toure i Raheem Sterling. Aguero mógł zaliczyć hat-tricka, lecz w 73. minucie nie wykorzystał rzutu karnego.

Na innych boiskach Chelsea Londyn zremisowała ze Stoke City 1:1. The Blues wyszli na prowadzenie w 39. minucie za sprawą Bertranda Traore. Gdy wydawało się, że podopieczni Guusa Hiddinka utrzymają prowadzenie do ostatniego gwizdka sędziego, Stoke szarpnęło i wyrównało w 85. minucie spotkania za sprawą Mame Birama Dioufa. Porażki doznał natomiast Manchester United, który uległ na wyjeździe West Bromwich Albion 0:1. Czerwone Diabły od 23. minuty musiały grać w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Juana Maty.

Zwycięstwa zanotowały zespoły Łukasza Fabiańskiego i Artura Boruca. Swansea z „Fabianem” w bramce pokonało przed własną publicznością Norwich City 1:0. Bournemouth z kolei wygrało na wyjeździe z Newcastle United 3:1. Boruc rozegrał pełne 90 minut.

Leicester, dzięki podziałowi punktów w derbach północnego Londynu, ma już pięć punktów przewagi nad drugim Tottenhamem. Trzeci Arsenal traci aż osiem oczek do Lisów. Kanonierów goni Manchester City, który ma dwa punkty mniej od londyńczyków. Sytuacja może jednak szybko ulec zmianie, gdyż Obywatele rozegrali jedno spotkanie mniej od piłkarzy Arsene’a Wengera. Na szóstą pozycję spadł Manchester United. Tuż za podopiecznymi Louisa van Gaala znajduje się Liverpool, który w dramatycznych okolicznościach pokonał na wyjeździe Crystal Palace 2:1.