Premier League: Czyste konto Boruca!

W zakończonych sobotnich spotkaniach 21. kolejki Premier League zwycięstwa odniosły drużyny z górnej części tabeli. Do bramki „Świętych” po sześciu tygodniach przerwy wrócił Artur Boruc, a jego Southampton odniosło cenne zwycięstwo przed własną publicznością.

Kolejne zwycięstwo na własnym boisku zanotował Everton, walczący o miejsce w czołowej czwórce ligi. Piłkarze z Liverpoolu wygrali z Norwich City 2:0 (1:0) po bramkach Garetha Barry’ego i Kevina Mirallasa. Oba trafienia były przedniej urody. Chelsea Londyn pokonała Hull City 2:0. Bramki strzelali E. Hazard i F. Torres. Dzięki temu zwycięstwu, londyńczycy przesunęli się na fotel lidera, jednak swoich spotkań nie rozegrał jeszcze Arsenal i Manchester City.

W innych sobotnich spotkaniach Tottenham Hotspur wygrał u siebie z Crystal Palace 2:0 po bramkach Eriksena i Defoe. W 8. minucie rzutu karnego dla gości nie wykorzystał Jason Puncheon. West Ham United wygrał na wyjeździe 2:0 z bezpośrednim rywalem do utrzymania w lidze, Cardiff. Ostatnie kilkanaście minut grali oni w „10” po czerwonej kartce dla Jamesa Tomkinsa. Bardzo ważną wygraną odnieśli piłkarze ostatniego przed tą kolejką Sunderlandu. Pokonali Fulham Londyn aż 4:1, dzięki czemu wyprzedzili Crystal Palace i zrównali się punktami z Cardiff City. Hat trickiem w tym pojedynku popisał się Adam Johnson, czwartego gola dołożył Ki Sung-Yong.

Dla polskich kibiców najważniejszym wydarzeniem sobotnich meczów w lidze angielskiej był powrót do bramki Sothampton, Artura Boruca. Polak zaprezentował dobry poziom, a w końcówce meczu uratował swój zespół przed utratą punktów, broniąc uderzenie Shane’a Longa z najbliższej odległości. Gospodarze od początku spotkania, byli zespołem lepszym, a swoją przewagę udokumentowali bramką zdobytą w 66 minucie przez A. Lallana. Dzięki dobrej postawie Boruca oraz całego zespołu, Southampton wygrał z West Bromwich Albion 1:0 (0:0)

Po raz drugi w ciągu ostatnich sześciu dni Manchester United podejmował Swansea. Po niedzielnej porażce w Pucharze Anglii, dzisiaj piłkarze Davida Moyesa wygrali przed własną publicznością 2:0. Do bramki rywali trafiali Valencia i Welbeck.

Dokończenie 21. kolejki Premier League zaplanowano na niedzielę i poniedziałek. Jutro zagrają Newcastle – Manchester City oraz Stoke – Liverpool. W poniedziałek, na zakończenie wszystkich spotkań, Aston Villa zmierzy się z Arsenalem.