Premier League. Czołówka pogubiła punkty

W 28. kolejce Premier League doszło do kilku niespodzianek. Tylko punkt przed własną publicznością zdobył lider tabeli Leicester City. Lisy zremisowały z West Bromwich Albion 2:2. Potknięcia zespołu prowadzonego przez Claudio Ranieriego nie wykorzystał Tottenham Hotspur, który uległ na wyjeździe West Hamowi 0:1. Zaskakującym rezultatem zakończył się również mecz Arsenalu Londyn ze Swansea City. Kanonierzy przegrali u siebie z Łabędziami 1:2. W najciekawszym dzisiejszym spotkaniu Liverpool pokonał na własnym stadionie Manchester City 3:0.

Leicester w starciu z WBA zaprezentował się dużo lepiej niż w poprzednim ligowym pojedynku z Norwich, który zakończył się szczęśliwą wygraną podopiecznych Claudio Ranieriego 1:0. Lisy co prawda jako pierwsze straciły gola, ale jeszcze przed przerwą zdołały wyjść na prowadzenie 2:1. Remis gościom zapewnił pięknym strzałem z rzutu wolnego Craig Gardner. W końcówce lider miał kilka dogodnych sytuacji do zapewnienia sobie zwycięstwa, ale piłkarzom Claudio Ranieriego zawodziła skuteczność.

Arsenal v Swansea CityPotknięcie Leicesteru mógł wykorzystać Arsenal. Kanonierzy znakomicie rozpoczęli starcie ze Swansea, gdyż już w 11. minucie wyszli na prowadzenie za sprawą Joela Campbella. Gospodarze  mieli jeszcze kilka okazji do zdobycia kolejnych bramek, ale to rywali doprowadzili do wyrównania w 32. minucie gry. Druga połowa przyniosła dużo emocji. W 65. minucie do pustej bramki nie trafił Gylfi Sigurdsson. Więcej szczęścia goście mieli w 75. minucie. Wówczas do siatki Petra Cecha trafił Ashley Williams. Ta bramka zapewniła Łabędziom komplet punktów.

Niepodziewanie trzy punkty stracił również wicelider tabeli. Tottenham miał ogromną szansę wyprzedzić ekipę Leicesteru, ale musiał w tym celu ograć West Ham United. Młoty bardzo szybko objęły prowadzenie, bo już w 7. minucie spotkania. Koguty próbowały do ostatniej minuty odwrócić losy rywalizacji, jednak ostatecznie schodzili z boiska pokonani. Wicelider miał ogromną przewagę w posiadaniu piłki, lecz nie potrafił tego przełożyć w żaden sposób na wynik.

Kłopoty kadrowe nie przeszkodziły Manchesterowi United odnieść zwycięstwa w pojedynku z Watfordem. Czerwone Diabły zwyciężyły skromnie, tylko 1:0, po golu Juana Maty. Trzy punkty przybliżają jednak podopiecznych Louisa van Gaala do czołowej czwórki rozgrywek.

Manchester United v WatfordManchester United v Watford

W hicie kolejki Liverpool pewnie pokonał Manchester City 3:0. The Reds do triumfu poprowadził Adam Lallana, który zapisał na swoim koncie bramkę i asystę.

Po 28. rozegranych kolejkach rozgrywkom wciąż przewodzi Leicester, które do trzech oczek powiększyło przewagę nad drugim Tottenhamem. Na trzeciej pozycji pozostał, mimo drugiej porażki z rzędu, Arsenal. Zawodnicy Arsene’a Wengera tracą do lidera już sześć punktów. Czwarty jest Manchester City, z kolei piąty ich rywal zza miedzy – United. Oba zespoły zgromadziły do tej pory tyle samo punktów, Obywatele mają do rozegrania jednak jeszcze jedno spotkanie więcej. Ósmy jest Liverpool. Do górnej połowy tabeli awansowała w końcu Chelsea Londyn. Podopieczni Guusa Hiddinka, dzięki wyjazdowej wygranej z Norwich City 2:1, wskoczyli na 10. miejsce. Stawkę niezmienne zamyka coraz bliższa spadku Aston Villa.