Premier League. Czerwone Diabły górą w hicie! Mata bohaterem Manchesteru!

Manchester United pokonał na Anfield Road FC Liverpool 2:1 w szlagierze 30. kolejki Premier League. Zwycięstwo Czerwonym Diabłom zapewnił strzelec dwóch goli Juan Mata. Kontaktowe trafienie dla The Reds zaliczył Daniel Sturridge. W meczu nie zabrakło emocjonujących momentów czerwoną kartkę ujrzał Steven Gerrard, a rzutu karnego nie wykorzystał Wayne Rooney.

Wszyscy fani futbolu nie mogli doczekać się pojedynku dwóch najbardziej utytułowanych angielskich klubów. Zarówno Liverpool, jak i Manchester United znajdują się w dobrej formie, więc spektakl na Anfield Road zapowiadał się fantastycznie. Tym bardziej, że gospodarze chcieli odegrać się za porażkę 0:3 z grudnia.

Początek spotkania nie przyniósł większych emocji, ale już pierwsza groźna sytuacja dała prowadzenie przyjezdnym. W 14. minucie znakomitym, prostopadłym podaniem do Juana Maty ze strefy środkowej boiska popisał się Ander Herrera. Mata urwał się obrońcom, wbiegł z futbolówką w pole karne i strzałem na długi słupek pokonał Simona Mignoleta. Kolejne minuty to przewaga Czerwonych Diabłów, z której nic jednak nie wynikało. Ataki podopiecznych Louisa van Gaala kończyły się już przed szesnastką.

Większe problemy w poczynaniach ofensywnych mieli piłkarze The Reds. Gospodarze nie potrafili długo utrzymać się przy piłce, a jedyną dobrą okazję miejscowych zmarnował Adam Lallana. Na trzynastym metrze przed bramką Daniel Sturridge jak na tacy wyłożył futbolówkę byłemu graczowi Świętych, ale ten fatalnie przestrzelił. W końcówce z dystansu potężnie huknął Michael Carrick. Piekielnie mocne i precyzyjne uderzenie zdołał obronić Mignolet, dzięki czemu na przerwę zawodnicy Brendana Rodgersa schodzili ze stratą tylko jednego gola.

Tuż po powrocie piłkarzy na murawę kibice na Anfield byli świadkami dziecinnego zachowania kapitana Liverpoolu – Stevena Gerrarda. Doświadczony reprezentant Anglii zmienił w przerwie Adama Lallanę, a już kilkadziesiąt sekund później został ukarany czerwoną kartką za nadepnięcie na piszczel Andera Herrery. Mimo gry w osłabieniu The Reds potrafili skonstruować niebezpieczną akcję. Z dystansu huknął Philippe Coutinho, ale piłka poszybowała minimalnie nad poprzeczką.

Czerwone Diabły szybko wzięły się jednak do pracy i już w 59. minucie było 0:2. Angel Di Maria dograł dokładnie w szesnastkę, a Mata kapitalnym strzałem nożycami nie dał Mignoletowi najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Grający w dziesiątkę Liverpool niespodziewanie zdobył bramkę kontaktową. Nadzieje w serca kibiców wlał Daniel Sturridge, który pokonał Davida de Geę uderzeniem na krótki słupek. W ostatniej minucie nie popisał się Wayne Rooney. Kapitan United nie trafił z rzutu karnego. Jego próbę z jedenastu metrów obronił Mignolet.

Dzięki zwycięstwu Czerwone Diabły umocniły się na czwartej pozycji, gwarantującej udział w eliminacjach Champions League. Liverpool ze stratą pięciu punktów zajmuje piątą lokatę.