Premier League. City wypunktowało Newcastle

Manchester City gładko poradził sobie z Newcastle United w 26. kolejce angielskiej Premier League, wygrywając aż 5:0 (3:0). Strzelanie rozpoczął Sergio Aguero, a kolejne trafienia dokładali Samir Nasri, Edin Dzeko i David Silva. Obywatele wykorzystali potknięcie Chelsea i odrobili część strat do lidera.

Podopieczni Manuela Pellegriniego przystępowali do spotkania ze świadomością potknięcia londyńskiej Chelsea w spotkaniu z Burnley. Nie zostało im więc nic innego, jak tylko zgarnąć pełną pulę i zbliżyć się do drużyny Jose Mourinho.

Wynik spotkania szybko otworzył Sergio Aguero. Argentyńczyk wykorzystał jedenastkę podyktowaną za faul Vurnona Anity na Edinie Dzeko. W odpowiedzi z dystansu soczyście huknął Daryl Janmaat. Holendra od szczęścia dzieliły zaledwie centymetry. Dzisięć minut później było już 2:0. Samir Nasri przyjął piłkę w polu karnym i z dziesiątego metra przymierzył idealnie pod poprzeczkę. W 21. minucie kolejne trafienie dołożył Edin Dzeko. Bośniacki napastnik otrzymał fantastyczne podanie z głębi pola od Davida Silvy i z najbliższej odległości pokonal Tima Krula. Gospodarze w kolejnej fazie gry nie byli już tak agresywni i zadowoleni z wyniku rozgrywali futbolówkę, wyczekując końcowego gwizdka.

Po wznowieniu gry podopiecznych Johna Carvera dwoma ciosami znokautował David Silva. W 51. minucie Aguero przebiegł połowę boiska i rozegrał trójkową akcję z Hiszpanem oraz Nasrim. Silva zakończył ją precyzyjnym strzałem w narożnik bramki. Dwie minuty później popisał się precyzyjnym strzałem z dystansu, nie dając golkiperowi gości najmniejszych szans na skuteczną interwencję. Swoich kolegów z zespołu od większej porażki uratował Tim Krul, który najpierw zatrzymał Edina Dzeko, a następnie wygrał pojedynek sam na sam z Wilfriedem Bonym. Do końca przebieg spotkania kontrolowali gospodarze, a wynik nie ulegl już zmianie.

Piłkarze Pellegriniego odrobili dwa oczka do Chelsea i tracą ich już tylko pięć punktów. Newcastle zajmuje pewną, jedenastą pozycję.