Premier League. City rządzi w Manchesterze

Piłkarze City wygrali derby Manchesteru, pokonując na Old Trafford rywala zza miedzy – United – 2:1 (2:1). Bramki dla zwycięzców zdobyli Kevin De Bruyne i Kelechi Iheanacho. Dla Czerwonych Diabłów trafił Zlatan Ibrahimović.

Tegoroczne derby Manchesteru nie były tylko pojedynkiem dwóch wrogich sobie klubów. W tym sezonie to także powrót do rywalizacji najlepszych trenerów – Jose Mourinho i Pepa Guardioli.

Od początku spotkania częściej przy piłce utrzymywali się goście. To oni prowadzili grę, co dało efekt już po Ibrahimović 2kwadransie. Po długim podaniu futbolówkę głową do Kevina De Bruyne’a zgrał Kelechi Iheanacho. Belg uprzedził Daleya Blinda i płaskim strzałem pokonał Davida de Geę. W 36. minucie ponownie na bramkę uderzył De Bruyne. Tym razem 25-latek trafił w słupek, ale piłkę do siatki z kilku metrów skierował Kelechi Iheanacho. Jeszcze przed przerwą kontaktowego gola zdobył Zlatan Ibrahimović, który wykorzystał błąd Claudio Bravo i uderzeniem z powierza zmniejszył stratę do The Citizens.

Po przerwie podopieczni Mourinho nieco odżyli. Czerwonym Diabłom sporo dało wejście Marcusa Rashforda. Młody Anglik był aktywny w ataku i przeprowadził akcję, po której do siatki trafił Ibrahimović. Szwed znajdował się jednak na pozycji spalonej. W odpowiedzi, po drugiej stronie boiska słupek obił Kevin De Bruyne. Obywatele utrzymali prowadzenie do ostatniego gwizdka i mogli cieszyć się z czwartego w obecnym sezonie kompletu punktów.

Manchester City zajmuje 1. miejsce z dwunastoma oczkami na koncie. Zawodnicy United zgromadzili dziewięć punktów, co daje im 3. pozycję w tabeli.