Premier League. Chelsea zalicza kolejną wpadkę na Stamford Bridge

Chelsea Londyn zremisowała na własnym terenie w spotkaniu 29. kolejki Premier League z Southampton 1:1 (1:1). Na trafienie Diego Costy golem z rzutu karnego odpowiedział Dusan Tadić.

Jose Murinho na konferencji prasowej zapowiedział, że jego zespół jest gotowy na zdobycie mistrzostwa. Po odpadnięciu z Champions League londyńczycy mogą w pełni skupić się na rozgrywkach ligowych. Aby na koniec sezonu znaleźć się na szczycie Chelsea potrzebuje ośmiu zwycięstw w pozostałych jedenastu spotkaniach. Swój marsz po odzyskanie korony The Blues rozpoczęli na Stamford Bridge, gdzie podjęli grający w ostatnim czasie w kratkę Southampton.

Piłkarze Mourinho od razu założyli wysoki pressing, co szybko przełożyło się na konkrety. Już w 11. minucie do siatki trafił Diego Costa. Eden Hazard przytomnie uruchomił na skrzydle Branislava Ivanovicia, a ten dośrodkował wprost na głowę Hiszpana. Napastnik The Blues nie zwykł marnować takich sytuacji i bez problemów pokonał Frasera Forstera. Święci szybko ruszyli do odrabiania strat. Najpierw Sadio Mane trafił wprost w Thibauta Courtoisa, a następnie minimalnie niecelnie uderzył Dusan Tadić.

Ten drugi mógł cieszyć się z gola już chwilę później. Arbiter spotkania, pan Mike Dean, po faulu Nemanji Maticia w polu karnym zdecydował się wskazać na wapno. Do piłki podszedł Tadić, który ryzykownym strzałem w środek bramki zdołał pokonać golkipera gospodarzy. Serb był dzisiaj niezwykle aktywny. W 31. minucie próbował zaskoczyć Courtoisa płaskim uderzeniem z lewej strony, ale Belg wyszedł z tego pojedynku obronną ręką. Bramkarz miejscowych świetnie zachował się również przy petardzie z dystansu Sadio Mane. W ostatnim kwadransie pierwszej połowy nie działo się już zbyt wiele.

Dwie minuty po powrocie na boisko efektownie z rzutu wolnego uderzył Toby Alderweireld, jednak kapitalną interwencją popisał się Thibaut Courtois. Bliski szczęścia był Diego Costa. Snajper Chelsea mógł pokonać Forstera z najbliższej odległości, ale nieczysto trafił w piłkę i ta odbiła się od słupka.

Kolejne minuty upłynęły na agresywniejszej grze i kilku żółtych kartonikach. W ostatnim kwadransie piłkarze z Londynu zamknęli Świętych na ich połowie, jednak nie potrafili oddać choćby celnego strzału.

Mimo, że Chelsea pozostaje liderem Premier League, kibice po dzisiejszym spotkaniu mieli prawo czuć się rozczarowani. Przewaga The Blues nad Manchesterem City wynosi aktualnie sześć oczek. Southampton plasuje się na szóstej pozycji. Za plecami drużyny Ronalda Koemana czai się jednak Tottenham, który ma tyle samo punktów, ale jeden rozegrany mecz mniej.