Premier League. Chelsea wygrywa z pomocą szczęścia, City na fali

Chelsea Londyn i Manchester City wygrały swoje mecze 3. kolejki Premier League. Podopieczni Jose Mourinho nie bez problemów pokonali West Bromwich Albion 3:2, piłkarze Manuela Pellegriniego natomiast rozprawili się z Evertonem 2:0 i jako jedyni po trzech seriach gier mogą pochwalić się kompletem zwycięstw.

West Bromwich Albion vs ChelseaMistrzowie Anglii nie najlepiej radzą sobie u progu nowego sezonu i jeśli myślą o obronie tytułu muszą znaleźć optymalną formę. W pojedynku z West Bromwich to co mieli The Blues, to szczęście. Zawodnicy Jose Mourinho szybko mogli przegrywać, ale rzutu karnego po faulu Nemanji Maticia nie wykorzystał James Morrison. Chelsea wyczuła szansę, a popis gry dał najnowszy zakup klubu, Pedro Rodriguez. Najpierw sam pokonał Boaza Myhilla, a następnie asystował przy bramce Diego Costy, dla którego było to premierowe trafienie w nowym sezonie. Gospodarze złapali kontakt, dzięki trafieniu Jamesa Morrisona, jednak jeszcze przed przerwą rywali dobił Cesar Azpilicueta i wydawało się, że emocje minęły.

West Bromwich Albion vs ChelseaNic bardziej mylnego. Niecałe dzisięć minut po przerwie czerwoną kartkę ujrzał John Terry i goście musieli bronić się w dziesiątkę. Nie minęło wiele czasu, a James Morrison po raz kolejny wpakował futbolówkę do siatki i piłkarze Tony’ego Pulisa mieli jeszcze pół godziny na doprowadzenie do wyrównania. To było jednak wszystko, na co było ich stać i musieli przełknąć gorzką pigułkę porażki.

Everton vs Manchester CityPo dwóch zwycięstwach 3:0 tym razem nieco skromniej, ale równie skutecznie poradził sobie Manchester City. Marzący o mistrzowskim tytule Obywatele udali się na Goodison Park, aby zmierzyć się z miejscowym Evertonem. Pierwsza połowa nie przyniosła goli. Zwycięstwo po przerwie podopiecznym Manuela Pellegriniego zapewnili Aleksandar Kolarov oraz Samir Nasri, który ustalił wynik spotkania tuż przed końcowym gwizdkiem sędziego. Piłkarze City jako jedyni w Premier League mają na koncie komplet zwycięstw po trzech kolejkach i mają nadzieję na zdetronizowanie The Blues.