Premier League. Chelsea lepsza od Liverpoolu w hicie kolejki!

Niepokonana dotychczas na ligowym podwórku londyńska Chelsea pokonała na Anfield Road Liverpool 2:1 w szlagierowym pojedynku 11. kolejki Premier League. Antybohaterem meczu był sędzia Anthony Taylor, który nie podyktował ewidentnego rzutu karnego dla The Reds.

Liverpool vs ChelseaMecz nieoczekiwanie lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy ostatnio nie zachwycali swoją grą. W 1. minucie strachu londyńczykom napędził Emre Can, który próbował pokonać bramkarza The Blues strzałem ze skraju pola karnego. Młody Niemiec już chwilę później wyprowadził swoją drużynę na prowadzenie. Piłka uderzona przez pomocnika Liverpoolu odbiła się jeszcze od Garego Cahilla i wpadła do siatki obok całkowicie zdezorientowanego Thibaut Courtoisa. Goście odpowiedzieli bardzo szybko, bo już w 14. minucie. Po dośrodkowaniu z rzutu rożnego, Simona Mignoleta próbował zaskoczyć John Terry. Belg obronił strzał kapitana przyjezdnych, interweniował jednak na tyle pechowo, że ta trafiła do Cahilla. Były zawodnik Boltonu nie miał problemów z umieszczeniem jej w bramce i doprowadził do remisu. Bliski podwyższenia prowadzenia w 16. minucie był Eden Hazard, ale uderzył tuż obok słupka. Mecz toczył się w szybkim tempie i już po chwili do siatki po wspaniałym podaniu Coutinho trafił Mario Balotelli. Włoch był w tej sytuacji na spalonym i sędzia słusznie nie uznał zdobytego przez niego gola. W 26. minucie z dystansu przymierzył Coutinho, ale strzał Brazylijczyka zdołał zatrzymać golkieper Chelsea. Końcówkę pierwszej połowy całkowicie zdominowali podopieczni Jose Mourinho. Szczęścia próbowali Hazard i Diego Costa, jednak ich strzały nie znalazły drogi do bramki – po dwa do spółki zatrzymali Mignolet i Glen Johnson.

Liverpool vs ChelseaPo przerwie swoimi umiejętnościami popisywał się Raheem Sterling. 19 – latek świetnie zwiódł w polu karnym defensorów gości i oddał niezwykle groźny strzał. Courtoisa wykazał się znakomitym refleksem i z największym trudem obronił uderzenie przebojowego Anglika. W 67. minucie świetną akcję lewym skrzydłem przeprowadził Cesar Azpilicueta. Najpierw z łatwością ograł jednego z obrońców gospodarzy, a następnie dograł w szesnastkę. Futbolówkę po jego dośrodkowaniu wybił bramkarz The Reds, ale zrobił to na tyle nieszczęśliwie, że ta trafiła pod nogi Costy. Snajper Chelsea silnym strzałem nie dał Belgowi szans na skuteczną interwencję. Hiszpan zdobył swojego 10. gola w tym sezonie, dzięki czemu wspólnie z Sergio Aguero jest najskuteczniejszym napastnikiem w Premier League. W końcówce kontrowersyjną decyzję podjął arbiter. Po strzale Stevena Gerrarda ręką piłkę w polu karnym odbił Gary Cahill, ale pan Anthony Taylor pozostał niewzruszony na protesty kapitania Liverpoolu. Swojej szansy w doliczonym czasie gry szukał jeszcze Fabio Borini, jednak Włoch źle złożył się do uderzenia głową i piłka poszybowała nad poprzeczką.

Chelsea w tym sezonie nie doznała jeszcze goryczy porażki i pewnie przewodzi stawce BPL z 29 oczkami na koncie. Liverpool, który wciąż rozczarowuje swoich fanów plasuje się na 7. pozycji ze stratą 15 punktów do lidera.

FC Liverpool – Chelsea Londyn 1:2 (1:1)
Emre Can 9’ – Gary Cahill 14’ Diego Costa 67’

Liverpool: Simon Mignolet – Glen Johnson, Martin Skrtel, Dejan Lovren, Alberto Moreno – Steven Gerrard, Emre Can (70’ Joe Allen), Jordan Henderson, Coutinho (70’ Fabio Borini), Raheem Sterling – Mario Balotelli (79’ Rickie Lambert)

Chelsea: Thibaut Courtois – Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Cesar Azpilicueta – Nemanja Matić, Cesc Fabregas, Ramires (54’ Willian), Oscar, Eden Hazard (90+5’ Filipe Luis)– Diego Costa (90’ Didier Drogba)

Żółte kartki: Raheem Sterling, Mario Balotelli (Liverpool) oraz Branislav Ivanović, Nemanja Matić, Oscar, Diego Costa, Thibaut Courtois (Chelsea)

Sędzia: Anthony Taylor