Premier League. Chelsea gromi, zwycięstwo United

Chelsea Londyn i Manchester United wygrały swoje spotkania w ramach 22. kolejki Premier League. The Blues z łatwością wypunktowali na Liberty Stadium miejscowe Swansea City 5:0 (4:0). Natomiast Czerwone Diabły pokonały przedostatnie w tabeli Queens Park Rangers 2:0 (0:0).

Swansea City  Chelsea Londyn 0:5 (0:4)
Oscar 1’ 36’ Diego Costa 20’ 34’ Andre Schuerrle 79’

Swansea: Łukasz Fabiański – Dwight Tiendalli, Federico Fernandez, Ashley Williams, Neil Taylor – Tom Carroll, Gylfi Sigurdsson – Nathan Dyer (Modou Barrow 74′), Nelson Oliveira (Jay Fulton 66′), Wayne Routledge (Marvin Emnes 32′) – Bafetimbi Gomis

Chelsea: Petr Cech  Branislav Ivanović, Gary Cahill, John Terry, Filipe Luis  Nemanja Matić, Cesc Fabregas (Ramires 74′) – Willian (Andre Schuerrle 76′), Oscar, Eden Hazard – Diego Costa (Loic Remy 74′)

***

Szczęścia nie miał dzisiaj reprezentant Polski Łukasz Fabiański. Bramkarz Łabędzi musiał wyciągać piłkę z siatki aż pięciokrotnie. Strzelanie szybko, bo już w 1. minucie rozpoczął Oscar. Brazylijczyk celnie przymierzył z 20. metra. Asystę na swoje konto zapisał partner z drużyny Fabiańskiego – Gylfi Sigurdsson, który wyłożył piłkę pomocnikowi Chelsea. Islandczyk mógł się szybko zrehabilitować, ale futbolówka po jego bombie z dystansu musnęła jednynie spojenie słupka z poprzeczką. W 20. minucie goście rozklepali defensywę Swansea, a akcję wykończył Diego Costa, podwyższając prowadzenie na 2:0. Podopieczni Jose Mourinho zmiażdżyli rywli dziesięć minut przed przerwą. Federico Fernandez zagrał zbyt krótko do Fabiańskiego, co skrzętnie wykorzystał Diego Costa, zdobywając swojego drugiego gola. Chwilę później wynik podwyższył Oscar. Brazylijczyk uderzył z linii pola karnego pod poprzeczkę. W końcówce pierwszej części gry w obramowanie bramki trafił jeszcze Diego Costa.

Swansea City FC vs Chelsea

Po zmanie stron działo się już o wiele mniej. Fabiański nie miał już takich problemów, a The Blues, zadowoleni z wyniku nie kwapili się do brawurowych ataków. Po wejściu z ławki kibicom przypomniał o sobie Andre Schuerrle. Z linii końcowej piłkę w szesnastkę wstrzelił Branislav Ivanović, a Niemiec dopełnił tylko formalności, wbijając piłkę do pustej bramki z drugiego metra.

Piłkarze Mourinho powiększyli swoją przewagę nad drugim Manchesterem City do pięciu punktów, ale The Citizens swoje spotkanie rozegrają dopiero jutro. Swansea plasuje się na 9. miejscu.

Queens Park Rangers  Manchester United 0:2 (0:0)
Marouane Fellaini 58’ James Wilson 90′

QPR: Robert Green  Mauricio Isla, Nedum Onuoha, Richard Dunne (Steven Caulker 46′), Clint Hill  Eduardo Vargas, Joey Barton, Karl Henry, Leroy Fer (Adel Taarabt 70′)  Charlie Austin, Bobby Zamora (Niko Kranjcar 80′)

United: David de Gea  Phil Jones, Jonny Evans (James Wilson 57′), Marcos Rojo  Michael Carrick – Antonio Valencia, Juan Mata (Marouane Fellaini 46′), Wayne Rooney, Daley Blind – Angel Di Maria (Ander Herrera 90′), Radamel Falcao

Żółte kartki: Joey Barton, Mauricio Isla, Clint Hill (QPR) oraz Juan Mata, Marcos Rojo (Man Utd)

***

Czerwone Diabły, chcąc zmazać plamę po poraże ze Świętymi od razu wzięły się do pracy. W 13. minucie swój zespół od straty bramki uratował Robert Green, który w dobrym stylu obronił groźny strzał Radamela Falcao. Swój bramkarski kunszt zaprezentował także David de Gea. Hiszpan nie dał się zaskoczyć Charliemu Austinowi. Golkiper Manchesteru po raz kolejny zatrzymał Anglika w 30. minucie. Austin przymierzył pięknie z woleja, a de Gea z największym trudem sparował piłkę na rzut rożny. Ostatni kwadrans pierwszej połowy nie przyniósł większych emocji i obie drużyny schodziły na przerwę przy wyniku 0:0.

Queens Park Rangers vs ManU

Drugą część gry z animuszem rozpoczęli goście. Falcao mógł dać swojej drużynie prowadzenie, jednak jego uderzenie głową fantastycznie zatrzymał golkiper gospodarzy. W 58. minucie Antonio Valencia sprytnie zagrał do Marouane’a Fellainiego, a niepilnowany Belg mocnym strzałem umieścił piłkę w siatce. Piętnaście minut przed końcem dogodną okazję zmarnowali miejscowi, a tym samym chwilę później odwdzięczyli się piłkarze Manchesteru. Kiedy wszyscy wyczekiwali już ostatniego gwizdka Czerwone Diabły wykrzesały z siebie resztki sił na dobrą, składną akcję, po której gola na swoje konto zapisał James Wilson.

Piłkarze Louisa van Gaala pozostali na czwartej pozycji w ligowej tabeli. QPR zajmuje przedostatnią, 19. lokatę.