Premier League. Balotelli bohaterem The Reds!

FC Liverpool pokonał na własnym terenie Tottenham Hotspur 3:2 (1:1) w meczu 25. kolejki angielskiej Premier League. Bohaterem The Reds niespodziewanie został Mario Balotelli, który zapewnił komplet punktów drużynie z Anfield Road w 83. minucie. Wcześniej na listę strzelców wpisali się Lazar Marković, Steven Gerrard, Harry Kane i Moussa Dembele.

Zarówno Liverpool jak i Tottenham są ostatnio w formie. Obie drużyny mają jeszcze dużą szansę na grę w Champions League, więc obie w każdym spotkaniu walczą o pełną pulę. W lepszej sytuacji znajdowały się Koguty, zajmujące piątą lokatę z zaledwie punktem straty do czołowej czwórki.

Liverpool FC vs Tottenham Hotspur FCW 9. minucie po błędzie Ryana Masona w strefie środkowej na bramkę gości popędził Daniel Sturridge. Jego strzał był jednak na tyle lekki, że nie sprawił problemów Hugo Llorisowi. Po kilku minutach Francuz ponownie musiał interweniować po potężnym uderzeniu napastnika The Reeds. To, co nie udało się Sturridge’owi wykonał Lazar Marković. Serb wykorzystał niecelne podanie adresowane do Nabila Bentaleba, wbiegł w szesnastkę i niezbyt mocnym strzałem po ziemi zdołał pokonać golkipera Tottenhamu. Trafienie można zapisać na konto francuskiego bramkarza, który powinien zachować się w tej sytuacji o wiele lepiej. Defensywa Kogutów miała dzisiaj słabszy dzień, ponieważ po jej kolejnym błędzie ponownie na niezłej pozycji znalazł się Sturridge. Anglik spudłował po raz trzeci, przenosząc futbolówkę ponad poprzeczką. Po niezbyt udanych, zaczepnych akcjach goście popisali się szybką wymianą podań. Ostatnie należało do Christiana Eriksena, który swoim zagraniem zmylił całą obronę Liverpoolu i w znakomity sposób uruchomił Harry’ego Kane’a. 21-latek, będący w ostatnim czasie w kapitalnej formie nie miał problemów z wykorzystaniem sytuacji sam na sam z Simonem Mignoletem i pewnym strzałem między nogami Belga doprowadził do remisu. W 38. minucie po okresie nieco mniej emocjonującej gry dobrym uderzeniem zza pola karnego popisał się Jordan Ibe. Hugo Lloris na raty zdołał obronić strzał młodego pomocnika The Reeds. W doliczonym czasie gry z prawej flanki w pole bramkowe dośrodkował Ibe. Piłka trafiła pod nogi Sturridge’a, a ten piętą trafił w słupek.

Liverpool FC vs Tottenham Hotspur FCTuż po przerwie świetną, indywidualną akcją popisał się Daniel Sturridge, który przedryblował kilku rywali i padł na murawę po faulu Danny’ego Rose’a. Sędzia wskazał na wapno, a jedenastkę na gola zamienił kapitan The Reds – Steven Gerrard. W odpowiedzi sprzed pola karnego potężnie pod poprzeczkę huknął Erik Lamela, ale jego strzał fenomenalnie obronił golkiper gospodarzy. W 61. minucie z rzutu wolnego przymierzył Christian Eriksen. Mignolet odbił futbolówkę, a ta trafiła do Harry’ego Kane’a, który zagrał do lepiej ustawionego Moussy Dembele. Belg bez problemu skierował piłkę do siatki i doprowadził do remisu. Jak pokazały powtórki arbiter spotkania popełnił błąd, ponieważ asystujący przy bramce Dembele – Harry Kane znajdował się na pozycji spalonej. Kiedy na boisku wiało nudą i nic nie zapowiadało już większych emocji na Anfield Road stało się coś niespodziewanego… Gola na 3:2 strzelił Mario Balotelli. Włoch sfinalizował akcję Adama Lallany, trafiając z bliska do bramki strzeżonej przez Hugo Llorisa. To pierwsze trafienie włoskiego napastnika w barwach Liverpoolu w rozgrywkach Premier League. Podopieczni Brendana Rodgersa dowieźli prowadzenie do ostatniego gwizdka i zgarnęli komplet punktów.

Liverpool, choć nadal zajmuje siódmą pozycję zbliżył się do podium na dystans zaledwie trzech oczek. Tottenham plasuje się na szóstym miejscu ze stratą dwóch punktów do trzeciego Southampton.