Premier League. Arsenal coraz bliżej czwartego miejsca w lidze

Arsenal Londyn pokonał przed własną publicznością Newcastle 3:0 w meczu kończącym 36. kolejkę piłkarskiej Premier League. Bramki dla Kanonierów zdobyli Laurent Koscielny, Mesut Oezil i Olivier Giroud. Podopieczni Arsene’a Wengera są coraz bliżej zapewnienia sobie czwartego miejsca w tabeli, premiowanego grą w eliminacjach Ligi Mistrzów.

Po powrocie Mesuta Oezila i Aarona Ramseya The Gunners z meczu na mecz grają coraz lepiej. Dziś po raz kolejny udowodnili dobrą dyspozycję, wygrywając na Emirates Stadium z Newcastle. Sroki w lidze nie błyszczą formą. W ostatnich pięciu spotkaniach The Toon zdołali zdobyć zaledwie jedną bramkę, tracąc równocześnie aż 14. Do tego rezultatu trzy gole balastu dorzucili rozpędzeni piłkarze z Londynu.

Spotkanie nie rozpoczęło się od szybkich ataków i dynamicznej gry. Zawodnicy powoli się rozkręcali. Pierwszy kwadrans nie przyniósł wielkich emocji. W 17. minucie sygnał do ataku dał Kanonierom Mesut Oezil niecelnym strzałem z dystansu. W odpowiedzi z 20. metrów próbował przymierzył Moussa Sissoko, jednak jego strzał okazał się bardzo niedokładny. Po chwili ten sam zawodnik dał się wyprzedzić Koscielnemu, czego efektem była bramka dla Arsenalu. Dobrym dośrodkowaniem z głębi pola popisał się Santi Cazorla. Następne minuty przyniosły dwie akcje Lukasa Podolskiego. Za każdym razem Niemiec przegrywał pojedynek z Timem Krulem. Jeszcze przed przerwą drugiego gola zdołali strzelić gospodarze. Oko w oko z golkiperem Newcastle stanął Giroud. Francuz dwukrotnie próbował umieścić piłkę w siatce. Skuteczna okazała się dopiero próba Mesuta Oezila.

Druga odsłona przyniosła w końcu lepszą grę gości. Yoan Gouffran zdołał oszukać Koscielnego i stanął oko w oko ze Szczęsnym. Lepszy w tym pojedynku okazał się jednak bramkarz reprezentacji Polski. W 66. minucie nokautujący cios zadał piłkarzom Newcastle Olivier Giroud, wykorzystując dokładne dośrodkowanie Oezila z lewej strony boiska. The Gunners nadal atakowali. Dobre okazje do zdobycia czwartej bramki mieli Podolski i Monreal. Wynik do końca nie uległ zmianie, a podopieczni Arsene’a Wengera mogą być już niemal pewni czwartego miejsca w tabeli Premier League.

Arsenal Londyn – Newcastle United 3:0 (2:0)
L. Koscielny 26’ M. Oezil 42’ O. Giroud 66’

Arsenal: Szczęsny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Arteta, Ramsey (74’ Rosicky), Cazorla, Oezil (74’ Flamini), Podolski – Giroud (84’ Sanogo)

Newcastle: Krul – Debuchy (84’ Yanga-Mbiwa), Williamson, Coloccini, Dummett – Gosling (69’ Ameobi), Anita, Tiote, Gouffran (89’ Armstrong) – Sissoko – Remy