PP. Pewna wygrana Zagłębia, Sandecja bez szans, Miedziowi w półfinale

W rewanżowym meczu 1/4 finału Pucharu Polski Zagłębie Lubin wygrało na wyjeździe z Sandecją Nowy Sącz 5:0.  Po dwie bramki zdobyli Arkadiusz Piech oraz Johan Bertilsson, a jedną Michal Papadopoulos. W pierwszym spotkaniu gracze Oresta Lenczyka pokonali pierwszoligowców 2:0. W półfinale Miedziowi zmierzą się z Arką Gdynia.

Zagłębie przystępowało do rewanżu w komfortowej sytuacji, po zaliczce z pierwszego spotkania (2:0). Bramki zdobywali wówczas Aleksander Kwiek oraz Michal Papadopoulos.

Gospodarzy szans na nawiązanie walki o awans do półfinału pozbawił już w 11. minucie Arkadiusz Piech. Napastnik Miedziowych po szybkiej wymianie piłki z Davidem Abwo pewnym strzałem z bliskiej odległości pokonał Marka Kozioła. W dalszej części meczu przy korzystnym wyniku, przyjezdni kontrolowali grę, Sandecja rzadko dochodziła do sytuacji strzeleckich. Miejscowi mogli jednak wyrównać w 40. minucie. Po doskonałej wrzutce Kamila Słabego, głową uderzał Adrian Frańczak, lecz piłkę pewnie zmierzającą do bramki zatrzymał  Silvio Rodić.

Druga część spotkania dość szybko przyniosła cztery kolejne gole dla Zagłębia. Sześć minut po wznowieniu gry Kozioła ponownie pokonał Piech, który wykorzystał podanie Pawła Widanowa. Chwilę później na 3:0 podwyższył Papadopoulos. Czech z najbliższej odległości potężnym uderzeniem umieścił piłkę w siatce rywali. W 59. minucie było już 4:0, a na listę strzelców wpisał się, wprowadzony chwilę wcześniej na boisko Johan Bertilsson.  Ten sam piłkarz ustalił wynik spotkania w 69. minucie. Mimo ogromnych chęci i ambicji, piłkarzom Ryszarda Kuźmy nie udało się zdobyć honorowego trafienia i ostatecznie przegrali z Zagłębiem w dwumeczu aż 0:7.

Rywalem podopiecznych Oresta Lenczyka w walce o finał będzie Arka Gdynia, która w ćwierćfinale okazała się lepsza od Miedzi Legnica (1:1 i 3:2).

Sandecja Nowy Sącz Zagłębie Lubin 0:5