PP. Jagiellonia w półfinale

Jagiellonia Białystok została drugim półfinalistą Pucharu Polski. Podopieczni Piotra Stokowca zremisowali w rewanżowym meczu półfinałowym z Lechią Gdańsk 1:1 i dzięki wygranej 2:1 w pierwszym spotkaniu zapewnili sobie awans do półfinału tych rozgrywek. Ich rywalem będzie Zawisza Bydgoszcz lub Górnik Zabrze.

Pierwszą bramkę strzelili w tym meczu goście. W 27 minucie do siatki trafił Bekim Balaj. Albańczyk popisał się fenomenalnym uderzeniem z rzutu wolnego.

Odpowiedź gospodarzy przyszła w 72. minucie. Z prawego skrzydła dośrodkował Maciej Makuszewski, a głową Przemysław Frankowski zamknął dośrodkowanie.

Do końca regulaminowego czasu gry wynik nie uległ już zmianie. Bramkowy remis w Gdańsku dał Jagielloni awans do najlepszej „czwórki” Pucharu Polski, w którym zmierzą się ze zwycięzcą pary Zawisza Bydgoszcz – Górnik Zabrze. Jutro drugi ćwierćfinałowy mecz tych drużyn. W pierwszym 2:1 wygrał zespół z Bydgoszczy.

Lechia Gdańsk Jagiellonia Bialystok 1:1