PP. Jagiellonia bliżej półfinału

Jagiellonia Białystok wygrała mecz na swoim stadionie z Lechią Gdańsk 2:1. Bramki dla Jagi strzelali Ugo Ukah i Balaj. Dzięki temu zwycięstwu Białostocczanie są bliżej awansu do 1/2 finału Pucharu Polski.

Jako pierwsi groźnie zaatakowali goście z Gdańska. Kapitalną wrzutką w pole karne popisał się Frankowski tam najwyżej wyskoczył Pietrowski ale golkiper Jagi nie dał się zaskoczyć uderzeniem pod poprzeczkę. Między 24 a 26 minutą, piłkarze Lechii przeżyli istne trzęsienie ziemi. Najpierw Bąka pokonał Ugo Ukah, a chwilę później prostopadłe podanie Gajosa wykorzystał Balaj. Podopieczni Michała Probierza dążyli do wyrównania, ale żadna ze stworzonych sytuacji nie trafiła do bramki strzeżonej przez Barana.

Po zmianie stron  tempo gry nieco siadło w 53 minucie przed szansą na bramkę kontaktową stanął Wiśniewski ale jego strzał minimalnie minął słupek. Chwilę później ten sam zawodnik był faulowany w polu karnym, a sędzia wskazał na jedenastkę. Karnego na bramkę zamienił Patryk Tuszyński. W dalszej części gry piłkarzom obu drużyn ciężko było stworzyć dogodne sytuacje do strzelenia bramki i mecz skończył się wynikiem 2:1. Rewanż odbędzie się w Gdańsku 25 marca.

Jagiellonia Białustok- Lechia Gdańsk 2:1

Bramki: 24’ Ugo Ukah, 26’ Bekim Balaj, 63’ Patryk Tuszyński (karny)