Porażka w Mannheim, Vive Kielce za burtą Ligi Mistrzów!

Piłkarze ręczni Vive Targów Kielce ulegli niemieckiemu Rhein-Neckar Löwen 23:27 w meczu 1/8 finału Ligi Mistrzów. Ze względu na mniejszą liczbę goli zdobytych na wyjeździe mistrzowie Polski odpadli z dalszej rywalizacji.

Vive do pojedynku przystępowało z czterobramkową zaliczką z pierwszego spotkania. W kieleckiej Hali Legionów padł wynik 32:28 dla mistrzów Polski. Pierwszego gola rzucili goście. Na listę strzelców w 4. minucie wpisał się Michał Jurecki. Później do głosu doszli szczypiorniści z Niemiec. Pierwsze prowadzenie Lwom zapewnił Nikola Manojlović. Wspaniale w bramce gospodarzy spisywał się Niklas Landin. To dzięki jego interwencjom po kwadransie gry Rhein Neckar prowadziło 8:7. Okazję do wyrównania zmarnował Karol Bielecki. Reprezentant Polski nie wykorzystał rzutu karnego. Na 8. minut przed końcem pierwszej połowy gola na 10:10 zdobył Jurecki. Na skutek indywidualnych błędów Lwy odskoczyły jeszcze przed przerwą i do szatni schodziły z dwubramkową przewagą (16:14).

W drugiej odsłonie rezultat wahał się w granicach trzech, czterech bramek różnicy. Straty z pierwszego meczu Niemcy odrobili za sprawą Stefana Sigurmannssona. W 40. minucie mistrzowie Polski przegrywali już 16:21. Vive do końca walczyło o awans. Na 12 minut przed końcem Kielczanie przegrywali już dwoma golami. Landina pokonywali kolejno Jurecki, Tkaczyk i Strlek. Gospodarzom udało się powtórnie wypracować cztery bramki przewagi. W 58. minucie Alexander Petersson dał Lwom 27. gola. Mistrzowie Polski grali nieskutecznie. 30 sekund przed końcową syreną 23. trafienie zanotował Tkaczyk. Zabrakło jednak czasu i to Niemcy znaleźli się w ćwierćfinale Ligi Mistrzów.

Piłkarzom ręcznym Vive nie udało się powtórzyć sukcesu osiągniętego przed rokiem. Mistrzowie Polski zagrali wówczas w Final Four rozgrywek. W meczu o trzecie miejsce pokonali niemiecki THW Kiel 31:30.

Rhein–Neckar Löwen – Vive Targi Kielce 27:23 (16:14)

Rhein-Neckar: Stojanović, Landin – Schmid, Gensheimer, Roggisch, Sesum, I. Guardiola, Manojlović, Sigurmannssom, Gorbok, Prodanović, Myrhol, Groetzki, G. Guardiola, Petersson, Ekdahl Du Rietz.