Polska lepsza od Norwegii, pierwsze zwycięstwo Nawałki!

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała towarzyskie spotkanie z Norwegią 3:0. Bramki dla biało – czerwonych strzelali Tomasz Brzyski, Michał Kucharczyk i Karol Linetty. To pierwsze zwycięstwo Polaków pod wodzą Adama Nawałki.

Pierwsze tegoroczne spotkanie Polacy rozegrali z Norwegami (w składzie krajowym). Choć nie należało ono do najbardziej efektownych, na brak goli nie mogliśmy narzekać. W kadrze reprezentacji zabrakło zawodników występujących na co dzień poza granicami kraju.

Worek z bramkami rozwiązał w 21. minucie Tomasz Brzyski. Zawodnik Legii Warszawa popisał się mocnym strzałem z dystansu. Koszmarny błąd przy interwencji popełnił bramkarz Norwegów, Kennet Hoie. Chwilę wcześniej golkiper Djurgarden kapitalnie obronił uderzenie Łukasza Teodorczyka.

Druga połowa rozpoczęła się od kolejnego gola biało – czerwonych. Jakub Wawrzyniak świetnym zwodem ograł rywala, po czym wyłożył piłkę dobrze ustawionemu Kucharczykowi. Napastnikowi Legii dopełnił formalności i silnym strzałem pokonał wprowadzonego po przewie Stena Grytebusta.

56. minuta przyniosła kolejny błąd podopiecznych Egila Olsena. Po niedokładnej wrzutce Kucharczyka norweski obrońca wybił piłkę wprost pod nogi Karola Linnetego. Piłkarz Lecha Poznań precyzyjnym strzałem z 16. metrów podwyższył prowadzenie reprezentacji Polski.

W 63. minucie czerwoną kartką za faul na Gamscie Pedersenie ukarany został Łukasz Teodorczyk. Zawodnik wicemistrzów Polski zdaniem arbitra bez piłki podciął efektownie przewracającego się rywala. Do końca wynik nie uległ już zamianie, a biało – czerwoni wygrali swoje pierwsze spotkanie pod wodzą Adama Nawałki.

Reprezentacja Polski odniosła 12. w historii zwycięstwo nad Norwegią. Dotychczas cztery razy wygrywali rywale, a trzykrotnie padł remis. Ostatnie spotkanie obu drużyn Polacy również rozstrzygnęli na swoją korzyść. Jedyną bramkę w meczu zdobył wówczas Robert Lewandowski.

W Zjednoczonych Emiratach Arabskich nasi piłkarze rozegrają jeszcze jedno spotkanie. Ich rywalem będą reprezentanci Mołdawii. Początek meczu w poniedziałek o godz. 17.15.