Polscy koszykarze pokonują Luksemburg. W środę mecz o awans z Austrią

Polscy koszykarze pokonali u siebie reprezentację Luksemburga 100-64 w przedostatnim meczu do El. Mistrzostw Europy 2015. W środę rozegrają natomiast ostatnie, decydujące, spotkanie z Austrią w Lubinie.

Polacy rozpoczęli mecz w Koszalinie bardzo słabo i niespodziewanie przegrywali na początku pierwszej kwarty z gośćmi z Luksemburga. Później jednak, jak powiedział po meczu kapitan kadry Szymon Szewczyk, „padło kilka ciepłych słów” i sytuacja się ustabilizowała a Polacy schodzili na przerwę z dwunastopunktową przewagą. W trzeciej kwarcie podopieczni Mike’a Taylora  powiększyli dwukrotnie swoją przewagę, dzięki czemu ostatnia kwarta mogła zostać rozegrana na pełnym luzie. Nasi koszykarze pokazali polskim kibicom to na co czekali i dzięki ładnej i zespołowej grze zakończyli mecz 36 punktowym zwycięstwem.

Najlepiej punktującymi zawodnikami byli Szymon Szewczyk (17 punktów) i Adam Waczyński (13). Dobrze zaprezentował się także drugi rozgrywający zespołu Kamil Łączyński, który rozdał aż 10 asyst i walczący o miejsce w składzie 21-letni Michał Michalak. Kilkoma pięknymi zagraniami popisał się także Mateusz Ponitka.

W środę w Lubinie o godz. 20.00 polscy koszykarze rozegrają najważniejszy mecz tych eliminacji przeciwko Austrii, z którą przegrali na wyjeździe 83:81.