Polacy za granicą. Świerczok błysnął w eliminacjach Ligi Mistrzów

Trzy gole w siedem minut – Jakub Świerczok przypieczętował wygraną Łudogorca Razgrad nad Crusaders FC 7:0 w 1. rundzie eliminacji Ligi Mistrzów. Polak pojawił się na murawie w drugiej połowie.

Czołowi piłkarze reprezentacji Polski wciąż odpoczywają po mundialu. Szansy od Adama Nawałki nie otrzymał Jakub Świerczok, przez co już teraz rozpoczął nowy sezon. Razem z Łudogorcem Razgrad walczy w eliminacjach piłkarskiej Ligi Mistrzów; walczy skutecznie. Polak pojawił się na murawie w 68. minucie. Zmienił strzelca gola Claudiu Keseru.

Rumun miał powody do zazdrości. Świerczok skompletował hat-tricka, a potrzebował na to zaledwie siedmiu minut. Najpierw otrzymał dośrodkowanie z lewej strony, przyjął piłkę na klatkę piersiową i huknął pod poprzeczkę. Chwilę później przeciął podanie obrońcy do bramkarza, ominął tego ostatniego i skierował futbolówkę do siatki. Trzecie trafienie było już prawdziwą egzekucją. Świerczok nie darował kolejnego błędu defensywie rywali i z zimną krwią wykończył doskonałą sytuację.

Łudogorec Razgrad wygrał w spotkaniu 1. rundy eliminacji do Ligi Mistrzów z północnoirlandzkim Crusaders FC 7:0. Przed rewanżem mistrzowie Bułgarii są niemal pewni awansu.