Polacy za granicą. Piątek strzela, Milan po raz kolejny zawodzi

Krzysztof Piątek przełamał strzelecki impas. Po dwóch meczach z rzędu bez bramki, reprezentant Polski zdobył gola w starciu z Udinese. Jego Milan zaledwie jednak zremisował przed własną publicznością (1:1) i nieco skomplikował sobie kwestię awansu do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Dla zespołu Gennaro Gattuso było to już trzecie ligowe spotkanie z rzędu bez zwycięstwa. Tym razem ekipa z San Siro niespodziewanie straciła punkty w konfrontacji ze słabo spisującym się w tym sezonie Udinese. Po pierwszej połowie wszystko układało się jeszcze po myśli Rossonerich. Tuż przed przerwą prowadzenie swojej drużynie dał bowiem Krzysztof Piątek. Reprezentant Polski wykorzystał centrę Patricka Cutrone, uwolnił się spod opieki kryjących go obrońców i uderzeniem z pięciu metrów pokonał na raty Juana Musso.

Dla naszego rodaka było to już dwudzieste trafienie w bieżących rozgrywkach Serie A. W klasyfikacji najlepszych strzelców ustępuje jedynie zawodnikowi Sampdorii – Fabio Quagliarelli (dwadzieścia jeden goli).

Po zmianie stron dużo lepsze wrażenie sprawiali goście, którzy w 65. minucie – za sprawą Kevina Lasagni – doprowadzili do remisu. W końcówce podopieczni Igora Tudora mogli nawet pokusić się o wygraną, ale ostatecznie wynik nie uległ już zmianie (1:1).

Podział punktów sprawił, że Milan nieco skomplikował sobie sprawę awansu do przyszłorocznej edycji Ligi Mistrzów. Obecnie zespół Krzysztofa Piątka co prawda zajmuje czwarte miejsce w tabeli, jednak może je stracić na rzecz Lazio Rzym. Biancocelesti tracą cztery oczka przy dwóch rozegranych mniej meczach od Rossonerich.