Polacy za granicą. Milik z Zielińskim rozjechali Frosinone

Arkadiusz Milik i Piotr Zieliński wpisali się na listę strzelców w wygranym przez SSC Napoli 4:0 meczu z Frosinone Calcio.

W 7. minucie goście mieli problem, by zażegnać niebezpieczeństwo pod własną bramką. Po centrze z narożnika boiska zrobiło się spore zamieszanie. Najwięcej zimnej krwi zachowali Lorenzo Insigne i Piotr Zieliński. Ten ostatni uderzył bez zastanowienia i płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka wyprowadził Napoli na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą – za sprawą Adama Ounasa – zrobiło się 2:0.

Po zmianie swój popis rozpoczął Arkadiusz Milik. Napastnik odpłacił się za zaufanie Carlo Ancelottiemu. Najpierw wykorzystał dośrodkowanie z rzutu rożnego, wyskoczył do piłki i silnym uderzeniem pod poprzeczkę zdobył swojego szóstego gola w trwających rozgrywkach Serie A. W 84. minucie Polak przypomniał o sobie ponownie. Tym razem dostawił tylko nogę po tym, jak futbolówkę w szesnastkę wstrzelił Faouzi Ghoulam.

Milik ma na koncie siedem trafień. Dokładnie tyle samo, co Lorenzo Insigne i Dries Mertens. Polak jest najbardziej efektywnym zawodnikiem Serie A. Zdobywa bramkę co 104 minuty. To lepiej od drugiego w tej klasyfikacji Krzysztofa Piątka (114 minut).