Polacy za granicą. Milik dwa razy pokonał Skorupskiego

Arkadiusz Milik zdobył dwa gole dla SSC Napoli w wygranym 3:2 spotkaniu z Bologną FC. W bramce gości 90 minut rozegrał Łukasz Skorupski.

Spotkanie 19. kolejki Serie A Arkadiusz Milik rozpoczął w wyjściowej jedenastce. Polak – pod nieobecność pauzującego za kartki Lorenzo Insigne – występował obok Driesa Mertensa. Belg wypracował okazję na pierwszego gola. Po zamieszaniu, do jakiego doszło w szesnastce, Milik – upadając już na ziemię – zdołał trafić w piłkę i umieścił ją w siatce. Drugie trafienie odnotował po przerwie, kiedy wykorzystał dośrodkowanie Kevina Malcuita. Łukasz Skorupski mógł już tylko odprowadzić piłkę wzrokiem.

Bologna FC dwukrotnie doprowadziła do remisu, ale po trafieniu Driesa Mertensa na 3:2 już się nie podniosła. Nie najlepiej zachował się tutaj polski golkiper, który nie zatrzymał uderzenia z dystansu. Futbolówka szła w stronę bliższego słupka.

Arkadiusz Milik awansował na czwarte miejsce w klasyfikacji strzelców Serie A. Ma w dorobku 10 goli, tyle samo co Duvan Zapata z Atalanty i Ciro Immobile z Lazio. 13 trafień zgromadził Krzysztof Piątek. Liderem jest Cristiano Ronaldo.