Polacy za granicą. Mateusz Klich ratunkiem dla Leeds

Mateusz Klich zdobył swojego czwartego gola w trwającym sezonie Championship. Polak trafił do siatki w meczu z Sheffield Wednesday, a jego zespół zremisował na wyjeździe 1:1.

W ostatnich tygodniach piłkarze Leeds prezentowali nierówną formę. Potrafili rozbić ostatnie w tabeli Preston 3:0. Mniej szczęścia mieli już w meczach z Millwall (1:1) i Birmingham (1:2). Teraz kolejna porażka była blisko, bo po pierwszej połowie to Sheffield Wednesday było bliżej trzech punktów.

W 54. minucie sprawy w swoje ręce wziął Mateusz Klich. Pomocnik przymierzył zza pola karnego i huknął nie do obrony. Goście doprowadzili do remisu, jednak na więcej nie było ich już stać. To czwarte trafienie Polaka w trwającym sezonie Championship.

Leeds – z dorobkiem 19 punktów – pozostaje liderem rozgrywek.