Polacy za granicą. Lewandowski zapewnił Bayernowi finał Pucharu Niemiec!

Robert Lewandowski bohaterem Bayernu Monachium. Reprezentant Polski zdobył dwa gole, a jego zespół pokonał na wyjeździe Werder Brema 3:2 i awansował do finału Pucharu Niemiec.

Snajper Bawarczyków w 36. minucie otworzył wynik spotkania, kiedy to dopadł do bezpańskiej piłki, która chwilę wcześniej odbiła się od słupka, i mocnym strzałem z sześciu metrów wpakował ją do bramki.

W 80. minucie Lewandowski przesądził o losach meczu. Kingsley Coman został nieprzepisowo powstrzymywany w polu karnym rywali, a kapitan reprezentacji Polski pewnie wykorzystał „jedenastkę”. Dla naszego rodaka był to już trzydziesty siódmy gol w obecnym sezonie na wszystkich klubowych frontach.

Bayern ostatecznie wygrał z Werderem 3:2 i tym samym awansował do finału Pucharu Niemiec, w którym 25 maja na Stadionie Olimpijskim w Berlinie zmierzy się z RB Lipsk.