Polacy za granicą. Lewandowski trafia w Pucharze Niemiec

Robert Lewandowski zdobył dwa gole, a jego Bayern Monachium awansował do finału piłkarskiego Pucharu Niemiec. Bawarczycy rozbili na wyjeździe Bayer Leverkusen 6:2.

Kapitan reprezentacji Polski doskonałą pracę wykonał już na początku spotkania. W 3. minucie musnął piłkę po strzale Javiego Martineza. Analiza trwała ponad godzinę i ostatecznie – zdaniem statystyków – to Lewandowski trafił do siatki. Kilka chwil później podobnych wątpliwości już nie było. Napastnik precyzyjnym wolejem wykończył dośrodkowanie Francka Ribery’ego.

W rozgrywkach Pucharu Niemiec polski snajper uzbierał do tej pory 5 goli. Na boiskach Bundesligi ta statystyka wygląda zdecydowanie bardziej obficie – 27 bramek w 27 meczach.

Bayern Monachium pokonał ostatecznie Bayer Leverkusen 6:2 i awansował do finału rozgrywek. W drugiej połowie do siatki Aptekarzy trafiali Thomas Mueller (trzykrotnie) oraz Thiago Alcantara.

Bawarczycy pozostają w grze o potrójną koronę. Już teraz są pewni wygranej w lidze. Teraz czekają ich decydujące pojedynki w Pucharze Niemiec i Lidze Mistrzów.