Polacy za granicą. Lewandowski już zaczął strzelać

Pierwszy mecz i od razu gol. Robert Lewandowski okres przygotowawczy do nowego sezonu rozpoczął od wpisania się na listę strzelców w sparingowym starciu Bayernu Monachium z Arsenalem Londyn (1:2).

Bawarczycy przygotowania do sezonu 2019/2020 rozpoczęli od tournee po Stanach Zjednoczonych. W swoim  pierwszym meczu kontrolnym przegrali z Arsenalem 1:2 na stadionie w Los Angeles. Jedynego gola dla mistrzów Niemiec zdobył Robert Lewandowski.

Kapitan reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców w 71. minucie gry. Wykorzystał wówczas centrę Serge’a Gnabry’ego i pewnym uderzeniem głową z dziewięciu metrów pokonał Emiliano Martineza.

Nasz rodak pojawił się na boisku wraz z początkiem drugiej połowy spotkania, zastępując Thomasa Muellera.

Do siatki monachijczyków trafiali natomiast Louis Poznanski (samobójcza bramka) oraz w końcówce Edward Nketiah.

Następnymi rywalami Bayernu będą Real Madryt (21 lipca) i AC Milan (24 lipca).