Polacy za granicą. Lewandowski i Milik się nie zatrzymują!

Kolejne gole stranieri. Robert Lewandowski oraz Arkadiusz Milik wpisali się na listę strzelców w wygranych przez swoje zespoły meczach ligowych. Pierwszy pokonał bramkarza FSV Mainz, drugi – Udinese Calcio.

Bayern Monachium – FSV Mainz 6:0 (3:0)
Robert Lewandowski 3′ James Rodriguez 33′ 51′ 55′ Kingsley Coman 39′ Alphonso Davies 70′

Kanonadę na Allianz Arena już w 3. minucie rozpoczął Robert Lewandowski. Kapitan reprezentacji Polski wykorzystał podanie Davida Alaby z lewego skrzydła, uwolnił się spod opieki kryjącego go obrońcy i ładnym technicznym uderzeniem z pierwszej piłki nie dał szans bramkarzowi rywali. Dla snajpera Bawarczyków był to osiemnasty ligowy gol w obecnym sezonie, czym umocnił się na czele klasyfikacji najlepszych strzelców. Bohaterem meczu został jednak James Rodriguez, który popisał się swoim pierwszym w barwach drużyny mistrza Niemiec hat-trickiem.

***

SSC Napoli – Udinese Calcio 4:2 (2:2)
Amin Younes 17′ Jose Callejon 26′ Arkadiusz Milik 57′ Dries Mertens 69′ – Kevin Lasagna 30′ Seko Fofana 36′

Formą strzelecką błysnął również Arkadiusz Milik. Napastnik Napoli zaliczył swoje piętnaste trafienie w bieżących rozgrywkach Serie A, tym razem pokonując golkipera Udinese Calcio. Była 57. minuta, kiedy to przy stanie 2:2 rzut rożny egzekwował Jose Callejon. Hiszpan idealnie dośrodkował w pole karne na głowę naszego rodaka, a ten mocnym i pewnym uderzeniem z siedmiu metrów wyprowadził Azzurri na prowadzenie. Ostatecznie podopieczni Carlo Ancelottiego wygrali 4:2 i umocnili się na drugiej pozycji w ligowej tabeli.