Polacy za granicą. Lewandowski i Grosicki w gazie

Robert Lewandowski zdobył dwa gole, a jego Bayern Monachium pokonał u siebie FC Nurnberg 3:0. W Championship na listę strzelców wpisał się Kamil Grosicki. Hull City zremisowało na wyjeździe z Millwall 2:2.

Była 9. minuta widowiska, kiedy z narożnika boiska centrował Joshua Kimmich. Robert Lewandowski uprzedził interweniującego golkipera i wyprowadził Bayern na prowadzenie. Jeszcze przed przerwą napastnik trafił ponownie. Z dystansu huknął Leon Goretzka, a futbolówka odbiła się od poprzeczki. Polakowi pozostało tylko dopełnić formalności.

To były gole nr 8 i 9 Lewandowskiego w trwającym sezonie Bundesligi. Kapitan reprezentacji Polski ma też w dorobku cztery asysty. Na czele klasyfikacji strzelców – z 10 trafieniami – są Luka Jović z Eintrachtu Frankfurt i Paco Alcacer z Borussii Dortmund.

Na Wyspach ponownie błysnął Kamil Grosicki. Pomocnik dostał podanie od Jarroda Bowena i na pełnej szybkości huknął w kierunku bliższego słupka. Uderzenie było na tyle silne, że futbolówka – po rękach golkipera – wylądowała w siatce. Rywalizacja Hull City z Millwall zakończyła się podziałem punktów (2:2).