Polacy za granicą: Kontuzja Błaszczykowskiego

W Serie A kolejny dobry występ zanotował Kamil Glik. Do łask trenera Malagi wraca Bartłomiej Pawłowski. Niestety na inaugurację rundy wiosennej poważnej kontuzji doznał Jakub Błaszczykowski.

Niemcy:

Borussia Dortmund w inauguracyjnym spotkaniu rundy wiosennej zremisowała z Augsburgiem 2:2. Na boisku od pierwszych minut pojawił się Robert Lewandowski (solidny występ) oraz Kuba Błaszczykowski. Niestety kapitan kadry musiał opuścić boisko już w szóstej minucie, ze względu na kontuzje. Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział Łukasz Piszczek, który przegrywa rywalizacje z Kevinem Grosskreutzem. W ekipie Augsburga w 35 minucie na boisku pojawił się Arkadiusz Milik.

Włochy:

90 minut zanotował Kamil Glik, przyczyniając się do zwycięstwa Torino nad Atalantą (1:0). Mecze z ławki oglądali:  Salamon, Wszołek, Zieliński, Skorupski i Wolski.

Wielka Brytania:

W Anglii mieliśmy przerwę od Premier League za to piłkarze rozgrywali mecze w lokalnych pucharach. Całe spotkanie rozegrał Łukasz Fabiański, który w Arsenalu jest tylko zmiennikiem Szczęsnego. Polak nie dał się zaskoczyć piłkarzom Coventry i z czystym kontem schodził z placu gry. W meczu Nottingham – Preston (0:0) w ekipie gospodarzy wystąpił Radosław Majewski. Polak spędził na boisku 74 minuty. W składzie Brighton zabrakło Kuszczaka, a w Southampton Boruca. W meczu pomiędzy Leicester i Middlesbrough 81 minut rozegrał Marcin Wasilewski. Popularny „Wasyl” jest zmiennikiem w ekipie lidera Championship, ale kiedy już pojawi się na boisku nie można mu odmówić zaangażowania. Polak wszedł na boisko  w 9 minucie i zanotował solidny występ. W Szkocji Celtic wygrał z Hibernianem 4:0 w bramce Celtów znów zabrakło Łukasza Załuski.

Hiszpania:
W Primiera Division zagrał Bartłomiej Pawłowski. Polak w 25 minucie zmienił kontuzjowanego Santa Cruza. Były zawodnik Widzewa po wejściu na boisko był bardzo ruchliwy widać i w nim było „głód gry”. Raz nawet popisał się dryblingiem radząc sobie z doświadczonym Pique. Później jednak nieco przygasł i był bezproduktywny dla swojej drużyny. 90 minut w barwach Deportivo La Coruna rozegrał Cezary Wilk. Drużyna Polaka wygrała 1:0 z Cordobą i jest liderem Segunda Division.

Holandia:
Roda z Filipem Kurto w bramce wygrała 1:0 z Utrechtem. Polak po raz czwarty w sezonie kończył mecz z czystym kontem. W PSV wciąż nie zmienia się sytuacja Przemysława Tytonia. Reprezentant Polski po raz kolejny nie dostał szansy w bramce drużyny z Eindhoven.

Francja:

Grzegorz Krychowiak rozegrał pełne 90 minut w Reims. Jego drużyna zremisowała swoje spotkanie z Nantes 0:0. W Bordeaux kontuzje leczy Ludovic Obraniak mimo absencji Polskiego zawodnika jego drużyna wygrała z Saint Etienne 2:0.