Polacy za granicą. Gole Świerczoka i Stępińskiego

Jakub Świerczok zdobył swojego pierwszego gola w barwach Łudogorca Razgrad. Polak pojawił się na murawie w 76. minucie i przypieczętował triumf swojego zespołu nad Etyr Wielkie Tyrnowo 6:0. We Włoszech przypomniał o sobie Mariusz Stępiński.

W zimowym okienku transferowym Jakub Świerczok opuścił barwy Zagłębia Lubin. O kolejne laury walczy w Bułgarii, gdzie reprezentuje Łudogorca Razgrad. Jesienią Polak zdobył 16 goli na boiskach Lotto Ekstraklasy. Po serii meczów bez trafienia wreszcie przełamał się także w Bułgarii. Tym razem na pokazanie się z dobrej strony miał kwadrans. Szansę wykorzystał i w 88. minucie ustalił wynik wyjazdowego starcia z Etyr Wielkie Tyrnowo (6:0).

Cały mecz na ławce rezerwowych przesiedział inny kadrowicz Adama Nawałki – Jacek Góralski. Po 26. kolejka Łudogorec jest liderem bułgarskiej Parva Ligi.

* * *

Nieco więcej czasu od swojego szkoleniowca otrzymał dziś Robert Lewandowski. Kapitan biało-czerwonych odpoczywał w rywalizacji z RB Lipsk. Szansę wykorzystał Sandro Wagner, który zdobył swoją czwartą bramkę w Bundeslidze odkąd wrócił do Bayernu Monachium. Na nic zdała się forma strzelecka byłego piłkarza Hoffenheim. Bawarczycy przegrali 1:2. Losów widowiska nie zdołali odmienić wprowadzeni po przerwie Franck Ribery, Robert Lewandowski i Rafinha.

* * *

We Włoszech Adamowi Nawałce nie daje zapomnieć o sobie Mariusz Stępiński. Jego Chievo przegrało co prawda na wyjeździe z Milanem (2:3), ale Polak nie musiał opuszczać murawy ze spuszczoną głową. Najpierw trafił do siatki, a kilka chwil później asystował przy bramce Roberto Inglese. Portal whoscored.com ocenił jego występ na 7.59. To drugi wynik w zespole.