Polacy za granicą. Gole „Lewego” i „Grosika”

Robert Lewandowski zdobył gola dla Bayernu Monachium w zakończonym remisem wyjazdowym spotkaniu z Freiburgiem. Kamil Grosicki poprowadził Hull City do wygranej 2:0 nad Ipswich. To Polak dwukrotnie wpisywał się na listę strzelców.

Robert Lewandowski – choć trafił do siatki – nie uchronił Bayernu Monachium przed stratą punktów. Bawarczycy zaledwie zremisowali na wyjeździe z Freiburgiem 1:1. W 23. minucie po ogromnym zamieszaniu w polu karnym Polak zachował zimną krew. W fantastycznym stylu opanował piłkę i silnym uderzeniem zdobył swojego 19. gola w trwającym sezonie Bundesligi.

Lewandowski jest liderem klasyfikacji strzelców. Nad drugim Paco Alcacerem ma trzy bramki przewagi. (fot. PAP/EPA)

Z dobrej strony na boiskach Championship pokazał się Kamil Grosicki. Pomocnik zdobył dwa gole i poprowadził Hull City do wyjazdowej wygranej nad Ipswich (2:0). Najpierw pokonał bramkarza rywali w pojedynku sam na sam. Później otrzymał podanie w polu karnym i płaskim strzałem w kierunku dalszego słupka ustalił wynik widowiska.

Swojego dorobku w Serie A nie powiększył dziś Krzysztof Piątek. AC Milan przegrał na wyjeździe z Sampdorią 0:1. 90 minut na boisku spędził Karol Linetty.