Polacy za granicą. Gol Klicha i ważna wygrana Leeds

Mateusz Klich przyczynił się do wygranej Leeds United w 37. kolejce angielskiej Championship. Reprezentant Polski zdobył gola, a jego zespół pokonał na wyjeździe Reading FC 3:0.

28-letni pomocnik otworzył wynik spotkania. W 14. minucie otrzymał podanie od Luke’a Aylinga i płaskim strzałem z pierwszej piłki w kierunku bliższego słupka pokonał bramkarza rywali. Dla Klicha był to ósmy gol w obecnym sezonie Championship. Na boisku Polak przebywał do 75. minuty, kiedy to zastąpił go Barry Douglas, były piłkarz Lecha Poznań.

Leeds ostatecznie bardzo pewnie wygrało 3:0 i awansowało na pozycję lidera z dorobkiem siedemdziesięciu trzech oczek. Pawie o punkt wyprzedzają drugie Norwich, ale popularne Kanarki rozegrały jeden mecz mniej. Bezpośredni awans do Premier League uzyskają dwa najlepsze zespoły.