Polacy za granicą. Gol Kędziory nie pomógł Dynamu

Bramka Tomasza Kędziory nie odmieniła losów spotkania w Amsterdamie. Ajax pokonał u siebie Dynamo Kijów 3:1 i jest bliższy występu w fazie grupowej piłkarskiej Ligi Mistrzów.

Wicemistrzowie Ukrainy mają za sobą doskonały początek sezonu. W czterech meczach ligowych wywalczyli komplet punktów, a świetną formę chcieli przenieść z krajowego podwórka na arenę europejską.

Zawód przyszedł już w 2. minucie, kiedy niezdecydowanie obrońców wykorzystał Donny van de Beek. Goście szukali swojej szansy, a taka nadarzyła się kwadrans później. Po centrze z narożnika boiska najwyżej w powietrze wyskoczył Tamas Kadar. Były zawodnik Lecha sprawił spore problemy bramkarzowi rywali. Andre Onana odbił piłkę przed siebie, co wykorzystał dobrze ustawiony Tomasz Kędziora.

Gra Dynama załamała się jeszcze przed przerwą. Najpierw sporo szczęścia miał Hakim Ziyech. Pomocnik uderzył zza pola karnego i pewnie nie trafiłby do siatki, gdyby nie rykoszet. Wynik na 3:1 ustalił pozostawiony bez krycia Dusan Tadić.

Tomasz Kędziora rozegrał pełne 90 minut. Rewanż 28 sierpnia w Kijowie.