Polacy za granicą: Bramka Lewandowskiego, bardzo dobry mecz Klicha

Robert Lewandowski zdobył 15 bramkę w sezonie 2013/ 2014 dla Borussi, Mateusz Klich zaliczył asystę i wpisał się na listę strzelców w szalonym meczu w Eredivisie, a Arsenal z Wojciechem Szczęsnym w bramce ku zdziwieniu wszystkich przegrał ze Stoke 1:0.

Anglia:

W Premier League tradycyjnie już w bramce Arsenalu 90 minut zagrał Wojciech Szczęsny. Drużyna Polaka niespodziewanie przegrała ze Stoke 1:0 po bramce Waltersa. W meczu Southampoton – Liverpool górą okazali się goście z miasta Beatles’ów, którzy wygrali 3:0. W bramce Świętych cały mecz rozegrał Artur Boruc.

W Leicester występującym w Championship (druga liga angielska) 90 minut w środku obrony zagrał Marcin Wasilewski. Popularne Lisy wygrały z Charlton 3:0. W Nottingham przypomniał o sobie Radosław Majewski. Polski rozgrywający zagrał cały mecz z Wigan jego drużyna przegrała u siebie 1:4. Brighton wygrało wyjazdowe spotkanie z Millwall 1:0. W bramce gości czyste konto zachował Tomasz Kuszczak.

W Szkocji nie zmienia się sytuacja dwóch naszych bramkarzy. Łukasz Załuska wciąż okupuje ławkę Celticu, a Radosław Cierzniak rozegrał pełne 90 minut w zwycięskim meczu Dundee z Hibernianem 3:1.

Niemcy:

Niemiecka Bundesliga rządzi się swoimi prawami. Jeśli nie znajdziesz uznania w oczach swojego szkoleniowca to nie masz najmniejszych szans na grę. Tak jest niestety z Sebastianem Boenischem. Polski obrońca od dłuższego czasu nie wychodzi w podstawowym składzie Leverkusen i nie dostaje szansy gry wchodząc z ławki rezerwowych. W Bayerze ostatnio dzieje się coś nie dobrego. Drużyna Samiego Hyypii przegrała z Mainz 0:1 tym samym notuje trzecią porażkę z rzędu w niemieckiej Ekstraklasie.

Dużo lepiej jest w Dortmundzie. Miejscowa Borussia wygrała mecz z Norymbergą 3:0. W ekipie gospodarzy cały mecz rozegrał Piszczek i Lewandowski. W 64 minucie napastnik reprezentacji Polski wpisał się na listę strzelców. To 15 ligowe trafienie Lewego dla BVB w tym sezonie.

W meczu pomiędzy Augsburgiem a Hannoverem padł remis 1:1. W ataku gospodarzy od 63 minuty grał Arkadiusz Milik. Polak niestety nie wyróżnił się niczym szczególnym. W wyjściowym składzie gości zabrakło Artura Sobiecha, który przegrywa rywalizacje z Diouf’em oraz byłym zawodnikiem Lecha Poznań Artjomsem Rudnevsem. Hoffenheim rozgromiło na własnym boisku Wolfsburg 6:2 a cały mecz w barwach „Wieśniaków” rozegrał defensywny pomocnik reprezentacji Polski Eugen Polański. Kolejne 90 minut na boiskach w Bundeslidze zagrał Ludovic Obraniak. Jego Werder wygrał z HSV 1:0.

Holandia:

FC Zwolle zremisowało z NEC Nijmegen 3:3. W drużynie gospodarzy 90 minut rozegrał Mateusz Klich. Polak przy pierwszej bramce dla swojej drużyny zaliczył siódmą asystę w sezonie, a pół godziny później sam wpisał się na listę strzelców. Roda Kerkrade przegrała 14 mecz w sezonie i zajmuje ostatnie miejsce w Eredivisie. Drużyna Filipa Kurto, który zagrał 90 minut w bramce gości uległa wyżej notowanemu Vitesse 3:0.

Hiszpania:

Cezary Wilk notuje zniżkę formy i na mecz z Herculesem wszedł w 59 minucie. Jego Deportivo ostatnio gra w kratkę co prawda wygrało ten mecz 3:2 ale i tak wcześniej spadło na drugie miejsce w Segunda Division.

Francja:

Stade Reims wygrało z Valenciennes 3:1 w barwach gospodarzy cały mecz rozegrał Grzegorz Krychowiak. Rennais przegrało z Guingamp 0:2. Drużynie ze stolicy Bretanii nie pomógł wchodzący z ławki rezerwowych w 66 minucie Kamil Grosicki. W meczu pomiędzy Nice, a Toulouse padł wynik 0:2.  W drużynie gości ponownie nie zagrał Dominik Furman.

Włochy:

W polskim meczu pomiędzy Torino a Sampdorią, wystąpił tylko jeden Polak i był nim oczywiście Kamil Glik. Jego zespół przegrał z niżej notowanym przeciwnikiem 0:2. W pozostałych meczach włoskiej Serie A nie oglądaliśmy żadnego z reprezentantów Polski.