Polacy za granicą. 15. gol Krzysztofa Piątka w Serie A

Krzysztof Piątek nie zwalnia tempa. Reprezentant Polski zdobył gola, a jego Milan pewnie pokonał na własnym terenie Cagliari 3:0.

AC Milan – Cagliari Calcio 3:0 (2:0)
Luca Ceppitelli 13′(sam.) Lucas Paqueta 22′ Krzysztof Piątek 62′

Krzysztof Piątek na listę strzelców wpisał się w 62. minucie gry. Wówczas Polak wykorzystał zamieszanie w polu karnym gości i wpakował piłkę do bramki opuszczonej chwilę wcześniej przez golkipera rywali. Napastnik Rossonerich ustalił w tym momencie wynik meczu, a trzy minuty później został zmieniony przez Patricka Cutrone.

23-letni snajper z gola mógł się cieszyć już w pierwszej połowie spotkania, ale w jednej z akcji zabrakło mu zimnej krwi i ostatecznie przegrał pojedynek sam na sam z Alessio Cragno.

W obecnym sezonie Seria A Krzysztof Piątek popisał się piętnastoma trafieniami, a w klasyfikacji strzelców zajmuje czwartą pozycję ze stratą trzech bramek do Cristiano Ronaldo (18). W czterech występach dla Milanu nasz rodak natomiast czterokrotnie już kierował futbolówkę do siatki rywali.