Polacy krok od elity! Po zwycięstwie nad Chorwacją zagramy w mistrzostwach świata dywizji 1A!

Polacy pokonali Chorwatów 4:1 i awansowali do dywizji 1A hokejowych mistrzostw świata. Bramki dla biało – czerwonych zdobyli Sebastian Kowalówka, Marcin Kolusz i Leszek Laszkiewicz. Najlepszym zawodnikiem spotkania po stronie polskiej wybrano Przemysława Odrobnego.

Przed dzisiejszym starciem zarówno Polacy, jak i Chorwaci mieli na swoim koncie komplet punktów. Stawką meczu był zatem awans do mistrzostw świata dywizji 1A.

Na pierwszego gola musieliśmy czekać do 10. minuty spotkania. Wspaniałą akcją popisało się trio: Chmielewski – Pasiut – Kowalówka. Krążek w siatce umieścił ten ostatni, mając przed sobą pustą, chorwacką bramkę. W drugiej odsłonie za zahaczanie wykluczony został jeden z rywali. Biało – czerwoni wykorzystali grę w przewadze, a autorem kolejnego trafienia był Marcin Kolusz.

Chorwaci zdołali zdobyć kontaktowego gola. Po strzale Letanga dobrze zachował się Odrobny, jednak przy dobitce Kanaeta był już bezradny. Podopieczni Igora Zacharkina ani myśleli spoczywać na laurach. W trzeciej tercji Tomljenovicia po raz drugi pokonał Kowalówka. Wynik strzałem do pustej bramki ustalił tuż przed końcem Leszek Laszkiewicz.

W swoim ostatnim meczu Polacy zmierzą się w sobotę z Wielką Brytanią. Początek spotkania o godz. 15.30. Biało – czerwoni są już pewni awansu do dywizji 1A, która jest bezpośrednim zapleczem hokejowej elity.

Polska – Chorwacja 4:1 (1:0, 1:1, 2:0)