Polacy za granicą. Znakomity mecz „Lewego”, dwa gole snajpera Bayernu!

Robert Lewandowski znów błyszczy na boiskach Bundesligi. Po pięciu spotkaniach bez zdobytego gola, reprezentant Polski przełamał się w starciu z Augsburgiem, któremu strzelił dwie bramki, a jego Bayern Monachium wygrał 3:1. Do swojego dorobku snajper Bawarczyków dorzucił asystę przy trafieniu Arjena Robbena.

481 minut – tyle bez ligowego gola, czyli od 17 września i meczu z FC Ingolstadt, pozostawał Robert Lewandowski. Przełamanie nastąpiło w sobotnie popołudnie. Kapitan biało-czerwonych złą serię przerwał w 19. minucie, gdy pewnym uderzeniem z kilkunastu metrów pod poprzeczkę zmusił do kapitulacji Marwina Hitza. Chwilę później Polak zaliczył finalne zagranie przy golu Arjena Robbena.

FC Augsburg vs Bayern MunichTuż po zmianie stron „Lewy” ponownie wpisał się na listę strzelców. Napastnik Bayernu otrzymał podanie przed polem karnym, następnie bez większych problemów ograł obrońcę i bramkarza, po czym skierował piłkę do pustej bramki. Ostatecznie nasz rodak zakończył spotkanie z dwoma trafieniami oraz asystą, dzięki czemu ma na koncie siedem ligowych goli, a we wszystkich rozgrywkach w bieżącym sezonie już dwunastokrotnie umieszczał futbolówkę w siatce rywali.

Do wyjściowej „jedenastki” Wolfsburga powrócił Jakub Błaszczykowski. Mimo 90 minut gry, reprezentant Polski nie Jakub Błaszczykowskipomógł swojej ekipie, która przegrała przed własną publicznością z Bayerem Leverkusen 1:2 i wciąż zajmuje odległe, szesnaste miejsce w tabeli. „Kuba” tym razem wystąpił na prawej obronie. Wskutek tego miał sporo zadań defensywnych, z rzadka angażując się w akcje oskrzydlające. Nie poniósł jednak większej winy przy obu bramkach Aptekarzy. Całe spotkanie w barwach Borussii Dortmund rozegrał również Łukasz Piszczek. 31-latek nie wyróżnił się niczym szczególnym, a jego drużyna bezbramkowo zremisowała w derbach Zagłębia Ruhry z Schalke 04 Gelsenkirchen, co sprawia, że nie wygrała w Bundeslidze już od czterech kolejek.

Z ławki rezerwowych Paris- Saint-Germain nie podniósł się natomiast Grzegorz Krychowiak. Pozycja naszego zawodnika w zespole mistrzów Francji odgrywa coraz mniejszą rolę. Po raz ostatni 26-letni defensywny pomocnik zagrał 19 Kamil Glik (monaco) Dostawca: PAP/Panoramicpaździernika w meczu fazy grupowej Champions League z FC Basel. Dziś podopieczni Unaia Emery’ego skromnie wygrali na wyjeździe z Lille 1:0. Dwadzieścia jeden minut w zwycięskiej konfrontacji Olympique’u Lyon z Tuluzą (2:1) rozegrał Maciej Rybus. Istnieje spora szansa na to, że zobaczymy „Rybę” w podstawowym składzie na najbliższy pojedynek Ligi Mistrzów z Juventusem Turyn. Trzeciego gola w Ligue 1 zdobył za to Kamil Glik, który już w piątej minucie spotkania z Saint-Etienne pokonał Stephane’a Ruffiera strzałem lewą nogą po dośrodkowaniu z rzutu wolnego. Ostatecznie jego Monaco podzieliło się punktami z rywalem, remisując 1:1.

Ostatni kwadrans starcia Juventusu z Napoli (2:1) zaliczył Piotr Zieliński. Polak przez ten czas oddał jeden strzał w kierunku bramki Gianluigiego Buffona, jednak przestrzelił. Azzurri przegrali ze Starą Damą 1:2 i zajmują trzecią lokatę w stawce. 90 minut zanotował Artur Boruc. „Holy Goalie” dwukrotnie został zmuszony do kapitulacji, a jego Bournemouth uległo w delegacji Middlesbrough 0:2. Tradycyjnie już poza kadrą meczową Leicester znalazł się Bartosz Kapustka.

***

Ligue 1 11. kolejka:

Grzegorz Krychowiak (Paris SaintGermain) – na ławce rezerwowych w wygranym meczu z Lille OSC (1:0)
Maciej Rybus (Olympique Lyon) – od 69. minuty w zwycięskiej konfrontacji z Toulouse FC (2:1)
Kamil Glik (AS Monaco) – rozegrał 90 minut, w czasie których strzelił gola i otrzymał żółtą kartkę w zremisowanym spotkaniu z AS Saint-Etienne (1:1)

Serie A 11. kolejka:

Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 76. minuty w przegranym meczu z Juventusem Turyn (1:2)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – z powodu kontuzji kolana poza kadrą meczową w przegranym pojedynku z Juventusem Turyn (1:2)

Premier League 10. kolejka:

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – 90 minut w przegranym starciu z Middlesbrough FC (0:2)
Bartosz Kapustka (Leicester City) – poza kadrą meczową w zakończonej podziałem punktów konfrontacji z Tottenhamem Hotspur (1:1)

Bundesliga 9. kolejka:

Robert Lewandowski (Bayern Monachium) – rozegrał 90 minut, w czasie których zdobył dwa gole i zanotował asystę w zwycięskim spotkaniu z FC Augsburg (3:1)
Jakub Błaszczykowski (VfL Wolfsburg) – 90 minut w przegranym pojedynku z Bayerem Leverkusen (1:2)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – 90 minut w zremisowanym meczu z Schalke 04 Gelsenkirchen (0:0)