Polacy za granicą. Występy stranierich w cieniu kontuzji Milika

Podsumowanie dzisiejszych występów Polaków w ligach europejskich można właściwie ograniczyć do jednego wydarzenia, niezwykle pechowego dla Arkadiusza Milika. Snajper Napoli w końcówce meczu ze Spal doznał bowiem kolejnej w swojej karierze kontuzji kolana.

Dzisiejszego wieczoru z pewnością powróciły koszmary z ubiegłego roku i eliminacyjnego spotkania do mistrzostw świata pomiędzy Polską a Danią na Stadionie Narodowym w Warszawie. Wówczas Milik zerwał więzadła w lewym kolanie, a do pełnej dyspozycji powrócił po stu trzydziestu dniach. W sobotniej konfrontacji ze Spal, choć pojawił się na placu gry dopiero w 70. minucie, nie wytrzymał do ostatniego gwizdka sędziego.

Była 90. minuta meczu, gdy napastnik Napoli – bez kontaktu z rywalem – upadł nagle na murawę, mocno trzymając się za kolano. Polakowi od razu potrzebna była pomoc medyczna, a po chwili nasz rodak, z ogromnym grymasem bólu na twarzy, musiał zejść z boiska. Jak poinformował portal „ilnapolista.it”, Milik „przejdzie jutro rano szczegółowe badania, pierwsze informacje są optymistyczne i nie zapowiada się na katastrofę”.

Z dziennikarskiego obowiązku należy jeszcze dodać, że drużyna Maurizio Sarriego ostatecznie pokonała beniaminka Serie A 3:2, dzięki czemu – z kompletem punktów – zachowała pozycję lidera ligowych rozgrywek. Siedemdziesiąt minut w zwycięskiej ekipie zaliczył Piotr Zieliński, zaś pełne spotkanie w zespole gospodarzy rozegrał Bartosz Salamon.

Występy pozostałych kadrowiczów Adama Nawałki nie wywołały za granicą większego poruszenia. Kolejny mecz w pełnym wymiarze czasowym zanotował między słupkami Łukasz Fabiański. Golkiper Swansea City nie miał jednak większych szans przy strzałach Andre Graya oraz Richarlisona, co w końcowym rozrachunku sprawiło, że z wygranej cieszył Watford (1:2).

W zdecydowanie lepszym humorze był w sobotni wieczór Łukasz Piszczek i jego Borussia Dortmund, która rozbiła przed własną publicznością imienniczkę z Moenchengladbach aż 6:1, w efekcie czego umocniła się na pierwszym miejscu w tabeli Bundesligi. Prawy obrońca BVB przebywał na boisku do 69. minuty, ale tym razem nie miał większego udziału przy którejkolwiek z bramek dla swojej drużyny.

Z powodu drobnych kontuzji nie oglądaliśmy dziś w akcji Kamila Grosickiego i Łukasza Teodorczyka, zaś powrót na ławkę rezerwowych zaliczył Wojciech Szczęsny. Niestety ciągle nie zmienia się sytuacja klubowa Jana Bednarka oraz Bartosza Kapustki. Obaj po raz kolejny w trwającym sezonie nie znaleźli się nawet w meczowych kadrach odpowiednio: Southamptonu i Freiburga.

***

Premier League (Ukraina) 10. kolejka:

Tomasz Kędziora (Dynamo Kijów) – na ławce rezerwowych w zakończonej podziałem punktów konfrontacji z Weresem Równe (0:0)

Championship (Anglia) 9. kolejka:

Paweł Wszołek (Queens Park Rangers FC) – 90 minut w zremisowanym meczu z Burton Albion FC (0:0)
Kamil Grosicki (Hull City) – poza kadrą meczową w zakończonym podziałem punktów starciu z Reading FC (1:1)

Jupiler League (Belgia) 8. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – poza kadrą meczową w zwycięskim pojedynku z Waasland-Beveren (2:1)

Ligue 1 (Francja) 7. kolejka:

Igor Lewczuk (Girondins Bordeaux) – na ławce rezerwowych w wygranym spotkaniu z EA Guingamp (3:1)

Premier League (Anglia) 6. kolejka:

Jan Bednarek (Southampton FC) – poza kadrą meczową w przegranej konfrontacji z Manchesterem United (0:1)
Łukasz Fabiański (Swansea City) – 90 minut w przegranym meczu z Watfordem FC (1:2)

Bundesliga (Niemcy) 6. kolejka:

Bartosz Kapustka (SC Freiburg) – poza kadrą meczową w zremisowanym starciu z Werderem Brema (0:0)
Marcin Kamiński (VfB Stuttgart) – 90 minut w zakończonym podziałem punktów pojedynku z FC Augsburg (0:0)
Łukasz Piszczek (Borussia Dortmund) – do 69. minuty w zwycięskim spotkaniu z Borussią Moenchengladbach (6:1)

Serie A (Włochy) 6. kolejka:

Łukasz Skorupski (AS Roma) – na ławce rezerwowych w wygranej konfrontacji z Udinese Calcio (3:1)
Bartosz Salamon (Spal 2013) – 90 minut w przegranym meczu z SSC Napoli (2:3)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – do 70. minuty zwycięskim starciu ze Spal 2013 (3:2)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – od 70. minuty w wygranym pojedynku ze Spal 2013 (3:2)
Wojciech Szczęsny (Juventus Turyn) – na ławce rezerwowych w zwycięskim spotkaniu z Torino FC (4:0)