Polacy za granicą. Teodorczyk nie zwalnia tempa; Szczęsny lepszy od Cionka

Kolejnego gola w barwach Anderlechtu Bruksela zdobył Łukasz Teodorczyk. Tym razem reprezentant Polski wpisał się na listę strzelców w przegranym przez jego zespół spotkaniu z Club Brugge (1:2). Z ligowego zwycięstwa cieszył się natomiast Wojciech Szczęsny, którego Roma pokonała Palermo Thiago Cionka 4:1.

Łukasz TeodorczykTeodorczyk swojego gola strzelił w 88. minucie. Wówczas wykorzystał wstrzeloną w pole karne rywali piłkę i uderzeniem z kilku metrów zdobył, jak się później okazało, honorową bramkę dla Fiołków. W hicie jedenastej kolejki Jupiler League podopieczni Rene Weilera ulegli bowiem Club Brugge 1:2 i – przy wygranej Zulte Waregem z Lokeren (2:0) – stracili fotel lidera. Dobrymi statystykami w barwach Anderlechtu może pochwalić się natomiast „Teo”. Dla naszego rodaka dzisiejsze trafienie było już siódmym w bieżącej kampanii ligowej.

Po raz kolejny w wyjściowej „jedenastce” Paris Saint-Germain zabrakło Grzegorza Krychowiaka. Reprezentant Polski przez całe spotkanie przyglądał się poczynaniom kolegów z ławki rezerwowych w zakończonej podziałem punktów konfrontacji z Olympique’u Marsylia (0:0). Jak dotąd mistrzowie Francji nie mogą zaliczyć sezonu do udanych – w tabeli zajmują dopiero trzecią pozycję, a do prowadzącej w stawce Nicei tracą już sześć oczek.

W „polskim” meczu na Stadio Olimpico AS Roma rozbiła Palermo 4:1. Niezłe zawody w ekipie z Wiecznego Miasta rozegrał Wojciech Szczęsny, który bardzo pewnie spisywał się między słupkami. Swój kunszt zaprezentował szczególnie w 57. minucie, kiedy to zatrzymał strzał Sinisy Andelkovicia z sześciu metrów. Przy golu autorstwa Robina Quaisona nie miał większych szans na skuteczną interwencję. Do składu drużyny gości powrócił Thiago Cionek. Brazylijczyk z polskim paszportem, mimo słabej postawy partnerów z linii defensywnej, nie dopuścił się większych błędów.

Szansę gry otrzymał również Piotr Zieliński. Jego Napoli pokonało na wyjeździe Crotone 2:1, a „Zielu” pojawił się na boisku w 63. minucie, zmieniając Marka Hamsika. Trzecie w obecnym sezonie czyste konto w bramce Empoli zanotował Piotr ZielińskiŁukasz Skorupski. Zespół 25-letniego golkipera zremisował przed własną publicznością z Chievo Werona 0:0 i wciąż okupuje miejsce w strefie spadkowej ligowych rozgrywek. Po dłuższej przerwie w pierwszej „jedenastce” Cagliari pojawił się Bartosz Salamon, który niedzielnego występu z pewnością nie zaliczy do udanych. Z Polakiem na środku obrony piłkarze Massimo Rastelliego przegrywali już 1:5 z Fiorentiną, kiedy w 58. minucie nasz rodak został zdjęty z boiska. Portal „Tuttomercatoweb” przyznał mu notę „pięć” w skali od jednego do dziesięciu, a od „La Repubblica” wychowanek Concordii Murowana Goślina otrzymał jeszcze niższą ocenę – „cztery”.

***

Jupiler League 11. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – rozegrał 90 minut, w czasie których zdobył gola i zaliczył żółtą kartkę w przegranym meczu z Club Brugge (1:2)

Ligue 1 10. kolejka:

Grzegorz Krychowiak (Paris SaintGermain) – na ławce rezerwowych w zremisowanym starciu z Olympique’u Marsylia (0:0)

Serie A 9. kolejka:

Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) – do 58. minuty w przegranym spotkaniu z ACF Fiorentiną (3:5)
Piotr Zieliński (SSC Napoli) – od 63. minuty w zwycięskim pojedynku z FC Crotone (2:1)
Arkadiusz Milik (SSC Napoli) – z powodu kontuzji kolana poza kadrą meczową w wygranej konfrontacji z FC Crotone (2:1)
Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut w zakończonym podziałem punktów starciu z Chievo Werona (0:0)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w zwycięskim spotkaniu z US Palermo (4:1)
Thiago Cionek (US Palermo) – 90 minut w przegranym meczu z AS Romą (1:4)