Polacy za granicą. Teodorczyk znów „w gazie”! Dwa gole Polaka!

Łukasz Teodorczyk znowu bryluje na boiskach Jupiler League. Tym razem reprezentant Polski zdobył dwa gole dla Anderlechtu Bruksela, który uległ jednak na wyjeździe SV Zulte Waregem 2:3.

Snajper Fiołków po raz pierwszy na listę strzelców wpisał się w 14. minucie, gdy wykorzystał dośrodkowanie z prawej strony boiska i uderzeniem z bliskiej odległości wpakował futbolówkę do siatki. Kwadrans później Polak mógł cieszyć się z kolejnego gola. Wówczas po podaniu od Alexandru Chipciu nie dał większych szans bramkarzowi rywali mocnym strzałem z sześciu metrów. Dla Teodorczyka było to już jedenaste ligowe trafienie w bieżącym sezonie. Mimo dobrej postawy naszego rodaka, Anderlecht ostatecznie przegrał w hicie kolejki z Zulte Waregem 2:3, spadając tym samym na szóstą pozycję w tabeli.

Dobre spotkanie na boiskach Serie A zanotował również Karol Linetty. Jego Sampdoria pokonała przed własną Atalanta Bergamo vs AS Romapublicznością Sassuolo 3:2, choć do 84. minuty przegrywała jeszcze różnicą dwóch goli. Wówczas sygnał do odrabiania strat dał właśnie były piłkarz Lecha Poznań, który asystował przy trafieniu Fabio Quagliarelli. Porażki doznała natomiast ekipa Wojciecha Szczęsnego – AS Roma. Drużyna z Wiecznego Miasta uległa na wyjeździe Atalancie Bergamo 1:2, tracąc dwa punkty w ostatniej minucie meczu po skutecznie egzekwowanym rzucie karnym przez Francka Kessie’ego. Kadrowicz Adama Nawałki przy obu straconych bramkach był bez większych szans, a w pozostałych sytuacjach uniknął większych błędów.

Aż cztery razy musiał wyciągać piłkę z siatki Łukasz Skorupski w starciu Empoli z Fiorentiną (0:4). Polak popisał się kilkoma udanymi interwencjami, jednak przy golach Federico Bernardeschiego oraz Josipa Ilicicia (obaj zaliczyli dublet) nie miał za wiele do powiedzenia. Do nie najlepszych dzisiejszy występ w Bolonii będzie mógł zaliczyć Thiago Cionek. Stoper Palermo był jednym z winowajców utraty przez jego zespół drugiej bramki, po za tym – dość często niepewnie odczytywał zamiary rywali i dopuszczał się ostrych fauli, w efekcie czego ukarany został żółtą kartką. Sycylijczycy ostatecznie przegrali 1:3.

***

Jupiler League 15. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – 90 minut i dwa gole w przegranej konfrontacji z SV Zulte Waregem (2:3)

Serie A 13. kolejka:

Karol Linetty (UC Sampdoria) – 90 minut w wygranym meczu z US Sassuolo (3:2)
Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w przegranym starciu z Atalantą Bergamo (1:2)
Thiago Cionek (US Palermo) – 90 minut i żółta kartka w przegranym spotkaniu z Bologną FC (1:3)
Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut w przegranym pojedynku z ACF Fiorentiną (0:4)