Polacy za granicą. Teodorczyk znaczy gol, błysk Grosickiego

Trzynaste ligowe trafienie w barwach Anderlechtu Bruksela zanotował Łukasz Teodorczyk. Snajper Lisów tym razem wpisał się na listę strzelców w wygranym przez jego zespół meczu z KV Kortrijk (3:1). W rozgrywkach Ligue 1 znów błysnął Kamil Grosicki, który zdobył gola dla Stade Rennais. Ekipa Polaka pokonała AS SaintEtienne 2:0.

„Grosik” pojawił się na boisku w 74. minucie, a kwadrans później przypieczętował zwycięstwo Stade Rennais. W doliczonym czasie gry reprezentant Polski efektownym strzałem z pierwszej piłki przelobował Stephane’a Ruffiera, ustalając wynik spotkania na 2:0. Dla 28-letniego skrzydłowego był to czwarty gol w bieżącym sezonie Ligue 1.

SOCCER JPL DAY 17 KV KORTRIJK VS RSC ANDERLECHTNa listę strzelców wpisał się również Łukasz Teodorczyk, który przyczynił się do wygranej Anderlechtu nad Kortrijkiem (3:1). Nasz rodak pokonał bramkarza rywali w 56. minucie, gdy uderzeniem z siedmiu metrów dopełnił jedynie formalności. „Teo” może pochwalić się znakomitymi statystykami w drużynie Lisów. Odkąd trafił do ekipy ze stolicy Belgii w dwudziestu pięciu dotąd rozegranych meczach na wszystkich frontach zanotował już dwadzieścia jeden trafień, z czego trzynaście w rozgrywkach ligowych.

artur-borucNiesamowitych emocji dostarczyli kibicom zgromadzonym na Dean Court piłkarze Bournemouth i Liverpoolu. Gospodarze przegrywali bowiem do 78. minuty różnicą dwóch bramek, jednak zaliczyli piorunującą końcówkę, w trakcie której trzykrotnie zmusili do kapitulacji stojącego między słupkami Lorisa Kariusa (4:3). Niestety, jego vis a vis – Artur Boruc – nie ustrzegł się dziś błędów, z czego największy popełnił w 22. minucie. Wówczas niepotrzebnie wybiegł za pole karne, chcąc uprzedzić Divocka Origiego, w efekcie czego Belg minął go i skierował futbolówkę do siatki.

ITALY SOCCER SERIE ASłabe zawody rozegrał również Łukasz Skorupski. Kadrowicz Adama Nawałki w dużej mierze przyczynił się do przegranej Empoli z Sassuolo 0:3, przede wszystkim zapisując na swoje „konto” pierwszy stracony przez jego zespół gol. Polak sprokurował rzut karny po tym, jak powalił na murawę we własnej szesnastce Antonino Ragusę. Chwilę później jedenastkę wykorzystał Lorenzo Pellegrini. 25-latek nie popisał się także na początku drugiej połowy, gdy nie zdołał złapać piłki i odbił ją prosto do Ragusy, a ten skwapliwie skorzystał z prezentu. Od redaktorów „Tuttomercatoweb” otrzymał notę 4.5 ( w skali 1-10) – najsłabszą w ekipie Giovanniego Martusciello.

Dużo mniej pracy miał za to Wojciech Szczęsny w derbach Wiecznego Miasta. Bramkarz Romy nie był zbyt często zmuszany do interwencji po uderzeniach graczy Lazio, gdyż podopieczni Simone Inzaghiego grzeszyli celnością. Bardziej konkretni byli natomiast Giallorossi, który pokonali swoich odwiecznych rywali 2:0. Pół godziny zagrał Karol Linetty. Mimo tak krótkiego czasu, pomocnik Sampdorii zdążył zaliczyć asystę przy trafieniu Patricka Schicka, a ten ustalił wynik rywalizacji z Torino na 2:0.

***

Jupiler League 17. kolejka:

Łukasz Teodorczyk (RSC Anderlecht) – 90 minut i gol w wygranym meczu z KV Kortrijk (3:1)

Ligue 1 16. kolejka:

Kamil Grosicki (Stade Rennais) – od 74. minuty, gol w zwycięskim spotkaniu z AS Saint-Etienne (2:0)

Serie A 15. kolejka:

Wojciech Szczęsny (AS Roma) – 90 minut w wygranej konfrontacji z Lazio Rzym (2:0)
Bartosz Salamon (Cagliari Calcio) – od 46. minuty w zakończonym podziałem punktów starciu z Pescarą Calcio (1:1)
Karol Linetty (UC Sampdoria) – od 60. minuty, asysta w zwycięskim pojedynku z Torino FC (2:0)
Łukasz Skorupski (Empoli FC) – 90 minut i żółta kartka w przegranym meczu z US Sassuolo (0:3)
Thiago Cionek (US Palermo) – 90 minut w przegranym spotkaniu z ACF Fiorentiną (1:2)

Premier League 14. kolejka:

Artur Boruc (AFC Bournemouth) – 90 minut w wygranej konfrontacji z Liverpoolem FC (4:3)